Naukowiec z Uniwersytetu Wrocławskiego spotyka się z naukowcami Instytutu Ekonomiki Rolnictwa – Aktualności UACh

Dr Jakub Pekoč na spotkaniu z zespołem Instytutu Ekonomiki Rolnictwa (IEAGR) Na Wydziale Nauk Rolniczych i Żywnościowych cenię sobie możliwość spotkania się z pracownikami naukowymi i zapoznania się z pracą wykonywaną na Universidade Austral de Chile, ponieważ otwiera to możliwości dla studentów z obu krajów, a także wymianę naukową w różnych dziedzinach, np. m.in. stan środowiska, rozwój regionalny i energie odnawialne.

Kierownik Stosunków Międzynarodowych na Wydziale Nauk o Rolnictwie i Żywności dr Esteban Basualto podkreślił, że jest to szansa na wzmocnienie relacji międzynarodowych uczelni. „Znaleźliśmy wiele wspólnych obszarów, które pozwalają nam na realizację wspólnego projektu pracy, który, mamy nadzieję, obejmie nauczanie i badania, tworząc nowe możliwości mobilności dla naszych studentów, pracowników akademickich i specjalistów”.

Dr Basualto poinformował, że podczas tego samego spotkania opracowano pewne strategie współpracy i wnioski dotyczące wspólnych projektów na tematy związane z biogospodarką.

„Wizyta profesora Pekoča otwiera przed Instytutem ważne możliwości rozwoju, czy to w postaci inicjatyw wymiany ze studentami, wspólnej pracy przy opracowywaniu projektów, czy interakcji akademickich, które pozwalają zbliżyć do siebie wydarzenia rolno-spożywcze w Chile i Polsce” – skomentował dyrektor. Z Instytutu Ekonomiki Rolnictwa, dr Rodrigo Echeverría.

W spotkaniu uczestniczyli także dr Dorota Dijk, pracownik naukowy Instytutu Inżynierii Rolniczej i Gleby oraz dr Victor Moreira i Lisandro Rocco, obaj z IEAGR.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *