„Nawet myszy idą do nieba”, europejski krem ​​animacyjny

Francuska premiera filmu animowanego „Nawet myszy idą do nieba”, europejskiej koprodukcji Polski, Słowacji, Francji i Czech przy wsparciu Unii Europejskiej. Koproducent Alexandre Charlet zaprezentował film w Comédie-Cinema de Lyon dla dzieci i dorosłych.

Wrogowie na ziemi, przyjaciele w niebie

Film opowiada historię dzielnej myszy i wycofanego lisa, którzy po śmiertelnym wypadku trafiają na zwierzęce niebo, gdzie stają się najlepszymi przyjaciółmi na świecie. Odwiedź raj, który przynosi wiele niespodzianek.

Film w reżyserii Jana Bubenicka i Denisy Grimmovej miał swoją premierę na Festiwalu Animacji w Annecy, jednej z największych tego typu imprez na świecie.

Prawdziwa europejska przygoda

„To prawdziwa europejska przygoda, jeśli chodzi o produkcję i produkcję wszystkich zwierząt w filmie, które przeżywają bardzo epicki moment. Organizacja, którą założyliśmy, kręciła w Pradze, w legendarnym Barrendov Studios, a następnie robiła wszystkie animacje 3D i efekty specjalne we Francji, w 3 różnych studiach”, wyjaśnia współproducent filmu Alexandre Charlet.

Wyzwanie produkcyjne w ruchu poklatkowym

„Powiedzieliśmy sobie, że gdybyśmy nie mogli sfinansować filmu na pewnym poziomie, nie zrobilibyśmy tego, ponieważ jest zbyt wiele postaci, zbyt wiele grup. Bardzo dobrze pamiętam, jak powiedzieli mi koledzy europejscy producenci, którzy mają większe doświadczenie na forach „Nie możesz zrobić filmu”. Film poklatkowy z ponad 50 postaciami i około 30 planami… Uważali, że jest bardzo złożony, ale myślę, że sam w sobie nadaje filmowi pewnego bogactwa” – wyjaśnia współproducent Vladimir Lutak.

Film, który odniósł krytyczny i powszechny sukces zarówno we Francji, jak iw Czechach, trafi na europejskie ekrany jesienią tego roku.

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *