Nawołują do zmian zapewniających bezpieczeństwo energetyczne Dominikany

Nawołują do zmian zapewniających bezpieczeństwo energetyczne Dominikany

Santo Domingo, 7 grudnia (Prensa Latina) Dyrektor dominikańskiej firmy Distribuidora de Electricidad del Este (Edeeste), Manuel Mejía, zwrócił dziś uwagę na potrzebę promowania przez kraj zmian w wzorcach wytwarzania i zużycia energii w kierunku większego zrównoważonego rozwoju i elastyczności.

Tylko w ten sposób można osiągnąć bezpieczeństwo energetyczne, które utrzymuje i wspiera wzrost gospodarczy i rozwój społeczny – podkreślił Mejia.

Podczas swojego wystąpienia na warsztatach „Bezpieczeństwo energetyczne dystrybutorów energii elektrycznej” sponsorowanych przez Ministerstwo Energii i Górnictwa inżynier wyjaśnił, że zaspokojenie obecnego i przyszłego zapotrzebowania na energię elektryczną wymaga wysokiego poziomu inwestycji gospodarczych.

W tym kontekście pochwalił chęć rządu do rozważenia inwestycji w tym sektorze w ramach budżetu państwa na 2024 rok.

Zdaniem urzędnika, w przypadku Dominikany zapewnienie bezpieczeństwa energetycznego musi skupiać się na dywersyfikacji matrycy energetycznej, zwiększaniu efektywności i samowystarczalności oraz poprawie elastyczności systemów dystrybucyjnych.

Ocenił, że kraj powinien zwiększyć wykorzystanie źródeł odnawialnych i mniej zanieczyszczających paliw oraz zmniejszyć zależność od ropy i węgla.

Wyjaśnił, że dywersyfikacja oznacza wykorzystywanie różnych źródeł, dostawców i metod przesyłu energii w celu uproszczenia zależności od jednego dostawcy lub dostawców.

Podkreślił, że „kraj, który dywersyfikuje swoje źródła energii, izoluje się od przerw w dostawach energii i zwiększa swoje bezpieczeństwo”.

W odniesieniu do wzmacniania polityk i strategii uważał, że należy wspierać inwestycje w odnawialne źródła wytwarzania energii poprzez stosowanie zachęt i projektowanie polityk publicznych mających na celu promowanie jej wzrostu, obejmujących aspekty regulacyjne mające na celu usprawnienie jej magazynowania.

Odnosząc się do odporności systemów dystrybucyjnych, stwierdził, że będzie to strategia mająca na celu zapewnienie stabilnych i niezawodnych dostaw, a także opracowanie planu awaryjnego na wypadek potencjalnych przerw w dostawie energii wynikających z ekstremalnych zjawisk pogodowych i klęsk żywiołowych.

L/MPV

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *