Negocjacje między Republikanami i Demokratami postępują w czasie, aby uniknąć niewypłacalności w Stanach Zjednoczonych

ZDJĘCIE PLIKU: Prezydent USA Joe Biden prowadzi rozmowy na temat redukcji zadłużenia z przewodniczącym Izby Reprezentantów Kevinem McCarthym, wiceprezydentem Kamalą Harris i innymi przywódcami Kongresu w Biurze Owalnym Białego Domu (REUTERS / Evelyn Hochstein)

Gdy zegar tyka na temat możliwej niewypłacalności Stanów Zjednoczonych, negocjatorzy prezydenta Demokratów Joe Bidena Republikanie próbują go powstrzymać b porozumienie budżetowe.

Negocjatorzy z Białego Domu i przewodniczący Izby Republikańskiej Kevin McCarthy, Kontynuację rozmów planują po poniedziałkowym spotkaniu swoich przywódców.

Biden i McCarthy nazwali swoje spotkanie w Białym Domu „produktywnym” i chociaż nie doprowadziło to do porozumienia, przynajmniej pozwoliło im wyznaczyć własne granice.

W ciągu dziewięciu dni Stany Zjednoczone ryzykują, że znajdą się w bezprecedensowej sytuacji, w której nie będą w stanie spłacić swojego długu.; Niebezpieczny fakt dla pierwszego mocarstwa światowego.

Jeśli do tego czasu Kongres nie zwiększy zdolności rządu do zaciągania pożyczek, Biden może nie być w stanie płacić urzędnikom, wypłacać świadczeń socjalnych i spłacać niektórych wierzycieli.

Że bankructwo USA Będzie to miało wpływ na gospodarkę światową. Analitycy twierdzą, że spowoduje to panikę i recesję, które mogą rozprzestrzenić się w światowej gospodarce.

Aktywiści przechadzają się po korytarzach budynku House Cannon Office, domagając się porozumienia w Kongresie (REUTERS/Leah Millis)

Aby zwiększyć siłę pożyczkową – obecnie ponad 31 bilionów dolarów – Republikanie domagają się, aby Biden ograniczył wydatki.

Demokraci są gotowi dostosować wydatki, ale nie zgadzają się z Republikanami co do tego, jak to zrobić. Biały Dom chce wyższych podatków dla najbogatszych i największych korporacji, bez uszczerbku dla świadczeń socjalnych czy dużych projektów inwestycyjnych prezydenta. Krótko mówiąc, zwiększenie dochodów rządu federalnego.

Z drugiej strony Republikanie opowiadają się za cięciem wydatków publicznych.

Zobowiązanie można znaleźć, według prasy amerykańskiej, w określonej linii budżetowej, w A Realokacja środków przeznaczonych na walkę z koronawirusem W przypadku zamrożenia niektórych wydatków ich czas trwania jest przedmiotem gorzkiej debaty.

Czasu jest mało, zwłaszcza że nie chodzi tylko o to, by Biden i McCarthy doszli do porozumienia. Jak powiedział Biden, obie strony będą musiały „sprzedać” porozumienie swoim partiom, aby mogły się na nie zgodzić w obu izbach Kongresu.

Demokraci kontrolują Senat wąskim marginesem, a Republikanie mają większość w Izbie Reprezentantów.

Demokratyczni senatorowie uważani za postępowych i republikańscy posłowie sprzymierzeni z Donaldem Trumpem już zażądali od swoich przywódców najwyższej stanowczości.

Amerykański senator Bernie Sanders wraz z senatorami Jeffem Merkleyem, Edwardem Markeyem, Johnem Fettermanem i Peterem Welchem ​​przemawiają na konferencji prasowej na Kapitolu (Reuters/Evelyn Hochstein)

Niewypłacalność USA może zmienić ton kampanii przed przyszłorocznymi wyborami prezydenckimi.

A Biden, który ma 80 lat, by kandydować na prezydenta, walczy o zdobycie głosów obietnicami dobrobytu i sprawiedliwości społecznej. Recesja może obniżyć i tak już słabe oceny aprobaty.

Jego poprzednik Trump, faworyt w republikańskich prawyborach, powiedział swoim ludziom, aby nie „kłaniali się” Białemu Domowi w kwestii zadłużenia.

(z informacji z AFP)

Czytaj:

Wall Street ponownie spadła, ponieważ negocjacje w sprawie pułapu zadłużenia USA przeciągały się
Rok po masakrze w Juvaldi śledztwo nie przyniosło jeszcze odpowiedzi i nie rozbiło już podzielonego społeczeństwa
Ron DeSantis ogłosi swoją kandydaturę na prezydenta podczas rozmowy na żywo na Twitterze z Elonem Muskiem

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *