Netanjahu powtarza Bidenowi, że będzie kontynuował wojnę „aż do osiągnięcia wszystkich celów”.

Netanjahu powtarza Bidenowi, że będzie kontynuował wojnę „aż do osiągnięcia wszystkich celów”.

Co najmniej 166 Gazańczyków zginęło w Strefie Gazy w ciągu 24 godzin, a 384 innych zostało rannych w wyniku intensywnych izraelskich bombardowań. Egipt proponuje rozejm na kilka tygodni.

Reklama

Armia izraelska kontynuowała ciągłe naloty na obszary mieszkalne Z kilku obszarów Strefy Gazy, w szczególności z Khan Yunis na południu; Według oficjalnej palestyńskiej agencji Wafa, ale także w Dżabalii i innych obszarach na północy.

Całkowita liczba ofiar śmiertelnych wzrosła do 20 424, a 54 036 zostało rannych Według Ministerstwa Zdrowia w Gazie od początku wojny. Bombardowanie z powietrza w pobliżu szkoły Al-Rafii w Dżabalii spowodowało dziesiątki ofiar, a także podobne ataki w dzielnicach Al-Saftawi, Sheikh Radwan, Al-Tuffah, Al-Daraj i Al-Rimal w Homs. epizod.

Prezydent USA, Joe Biden podkreślił „pilną potrzebę” ochrony ludności cywilnejTo było w trakcie rozmowy telefonicznej z premierem Benjamina Netanjahuz Ponownie nalegał, aby Izrael „kontynuował wojnę, aż wszystkie jej cele zostaną osiągnięte”.

Eksport amerykańskiej amunicji do Izraela trwa nieprzerwanie

Armia izraelska szacuje, że od rozpoczęcia inwazji lądowej w Gazie 27 października 153 żołnierzy zginęło. W sobotnich walkach zginęło dziesięciu izraelskich żołnierzyJest to niezwykle wysoka liczba dla Izraela w zwykłych obliczeniach dla tej wojny. Netanjahu W rzeczywistości twierdził, że wojna w Gazie zebrała „bardzo ciężkie żniwo” po tym, jak w weekend wzrosła liczba izraelskich żołnierzy zabitych w bitwach z bojownikami Hamasu.

Podkreślił to izraelski premier Wojna będzie trwać i nie zakończy się, dopóki jej cele nie zostaną osiągnięte. Wyeliminować Hamas, zwrócić zakładników i uniemożliwić Gazie stwarzanie zagrożenia dla Izraela: „Wojna drogo nas kosztowała, ale nie mamy innego wyjścia, jak tylko kontynuować walkę. Nasze siły wyeliminowały jak dotąd tysiące terrorystów i nadal będziemy to robić Więc.” „Z całych sił aż do końca”.

Wojna między Izraelem a Hamasem wkroczyła w trzeci miesiąc od ataku przeprowadzonego przez ten ruch 7 października

Uzyskanie czystej wody w Gazie nigdy nie było łatwe, ale odkąd Izrael zaatakował Strefę Gazy, dostęp stał się trudny lub wręcz niemożliwy. Oprócz niedoborów paliwa i środków medycznych, których Izrael uniemożliwia dotarcie w miarę pogłębiania się kryzysu humanitarnego, coraz bardziej brakuje czystej wody do picia, celów higienicznych i gotowania.

Abu Luay Al-Bari Palestyński sąsiad wyjaśnia: „Ludzie przyjeżdżają z daleka, ustawiają się w kolejce i nic nie znajdują. Ta woda nie nadaje się nawet do czyszczenia, jak twierdzi Światowa Organizacja Zdrowia”. „W tej wodzie są zarazki i choroby”.

Egipt oferuje Hamasowi dwutygodniowy rozejm w zamian za uwolnienie 40 izraelskich zakładników

Egipt zaproponował w tę niedzielę do Rozejm ruchu islamskiego Hamasu Źródła palestyńskie poinformowały Agence France-Presse, że w zamian za uwolnienie 40 izraelskich zakładników potrzebne będą „dwa lub trzy tygodnie” w ramach trójstronnego planu mającego na celu całkowite zaprzestanie wojny w Strefie Gazy. Izrael Uważa, że ​​propozycja ta nie jest „rzeczywista i gotowa”, ale będzie ją omawiał jutro na posiedzeniu rządu. Wyrazili uznanie dla roli Egiptu w negocjacjach.

Według źródeł, Delegacja Hamasu udaje się do KataruGdzie mieści się Twoje biuro polityczne?Ocena szczegółów tej propozycji, którą Egipt przedstawi także delegacji Islamski DżihadPod przewodnictwem sekretarza generalnego Ziada Nagala, który przybył do Kairu w niedzielę, aby omówić sytuację w Strefie Palestyńskiej.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *