Netflix przygotowuje dwie kontrowersyjne serie filmowe na 365 dni

Netflix przygotowuje dwie kontrowersyjne serie filmowe na 365 dni
Porywający film 365 dni

Netflix bierze udział w dwóch kontrowersyjnych serialach dramatycznych polskiego pochodzenia 365 dni, Jeden z najpopularniejszych nagłówków na świecie na platformie telewizyjnej w całym 2020 roku. W tym przypadku uwaga globalnej publiczności zdominowała serię pytań i skarg, które osiągnęły tę samą wielkość w tym okresie. Mówi się, że w kilku podejściach film kończy się usprawiedliwieniem aktów podporządkowania seksualnego.

Film opowiada o tym, co się dzieje, gdy porywa ją gangster włoskiego pochodzenia, oszołomiony pięknem kobiety i przetrzymuje ją w niewoli przez rok, by się w niej zakochać. Najbardziej wątpliwe jest to, że pod pozorem rzekomego aktu romantycznego widać, jak mężczyzna narzuca kobiecie pełną wolę.

365 dni

W ten sposób, 365 dni Zyskuje potrójny profil, który przybliża ją do biznesu, który wielu uważa za swojego mentora, 50 twarzy Greya. W rzeczywistości film powstał na podstawie pierwszego tomu z serii trzech książek napisanych przez Polkę Białą Lipińską, współautorkę i modyfikatora ekranu. Coś się powtórzy w dwóch właśnie potwierdzonych sekwencjach.

Brama Limit Spodziewał się, że produkcja ruszy przed końcem miesiąca w Polsce, a potem zdjęcia przeniosą się do Włoch, dzięki temu, że w Europie wymagania zdrowotne z powodu epidemii są coraz mniej rygorystyczne. Część 2 i 3 z 365 dni Zostanie nakręcony w tym samym czasie i pojawi się w serwisie Netflix w 2022 roku.

Wraz z zapowiedzią tych sequeli kontrowersje wokół polskiej produkcji zaostrzyły się od czasu premiery i jednocześnie wzbudziły zainteresowanie jej wizją. W 90 krajach zajął pierwsze miejsce wśród najczęściej oglądanych tytułów w serwisie Netflix, a sama platforma odpowiadała za publikację danych, które zajęły czwarte miejsce na liście najczęściej wyszukiwanych filmów w Internecie w całym 2020 roku.

Daffy

Rzecznikiem najsilniejszych zarzutów wobec filmu był irlandzki piosenkarz Duffy, który w tym czasie połączył fabułę 365 dni Z męką, z którą musiała się zmierzyć, kiedy została porwana i wykorzystana seksualnie. Powiedział, że film „gloryfikuje brutalną rzeczywistość handlu ludźmi w celach seksualnych, porwań i gwałtów” w liście, który wysłał bezpośrednio do Red Hastings, CEO Netflix i bezpośrednio poprosił platformę o usunięcie filmu z katalogu.

Termin przewidywał, że dwoje bohaterów, Anna Maria Cicluca i Włoch Michel Moroni, wcieli się w postać Laury i Massimo, a także Magdaleny Lamparskiej (Olga). Włoska aktorka i modelka Simone Susinna dołączy do obsady w drugim sezonie jako Nacho, tajemniczy mężczyzna, który za wszelką cenę chce zbliżyć się do Laury.

Oryginalny film był zewnętrzną produkcją Netflix, którą platforma nabyła i włączyła do swojego globalnego programu. Teraz gigant telewizyjny od razu przejął dwie serie od początku do końca, co skłoniło niektórych analityków od razu do spekulacji, że ta kontrola może ostatecznie osłabić najbardziej kontrowersyjny temat w fabule.

Demokracja umiera, gdy jest cenzura. Dziś możesz pomóc w utrzymaniu niezależnej prasy za zaledwie 3 dolary miesięcznie. Wnieś wkład i bądź częścią rozwiązania!


You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *