Netflix spada, Musk zdobywa bramkę i inne chwyty techniczne

Bogota.- To są najważniejsze wiadomości technologiczne tygodnia w Ameryce.

1. Nigdy nie było tak: stracić… trochę zyskujesz

Świat „squirtingu” to walka masek z włosami, ponieważ niemal absolutny dominujący Netflix jeszcze nie tak dawno wkroczył w „chude krowy”.

Wystarczy spojrzeć na wyniki za drugi kwartał: prawie milion subskrybentów, dokładnie 970 000, opuściło dom „Stranger Things” wraz z muzyką w tle od Kate Bush i Metalliki.

Ale, jak powiedział wielki „filozof futbolu” Francisco Maturana: „Przegrana oznacza trochę wygraną”.

Po tym, jak na początku roku 200 000 jej klientów na całym świecie odeszło po raz pierwszy od ponad dekady, firma spodziewała się, że w marcu odejdzie nawet 2 miliony użytkowników.

W obliczu takiej „ogłoszonej katastrofy” utrata połowy była „ledwie” zwycięstwem… lub prawie. Ponieważ chociaż akcje Netflixa wzrosły o ponad 10%, przynajmniej biznes Netflix jest w zastoju.

Ale przez resztę roku, proponując niższe ceny za włączanie reklam do treści, ich nieoficjalne motto brzmi: „Nigdy nie wracaj, nigdy się nie poddawaj”.

2. Twitter 1, złap 0

Od serialu telewizyjnego do „meczu” dwóch zawodników wagi ciężkiej. W ten sposób nieudany zakup Twittera trwa na razie na początku tego spotkania, w którym „drużyna” małego niebieskiego ptaszka osiągnęła pierwszy wynik.

Sąd w Wilmington (USA) zgodził się ze spółką, że po złożeniu pozwu przeciwko Elonowi Muskowi o sfinalizowanie przejęcia za uzgodnione 44 000 mln USD, zażądał, aby sprawa została przeanalizowana „jak najszybciej”.

I choć miliarder starał się „spalić czas” i jak najszybciej zażądał, aby proces rozpoczął się w lutym 2023 roku, sędzia Catalin McCormick był nieugięty i wskazał na punkt karny, linię rzutów wolnych czy rzut z boiska… Rozumiesz mnie.

Przesłuchanie odbędzie się w październiku i potrwa początkowo pięć dni, podczas których zostanie podjęta decyzja, czy Musk powinien kupić Twittera, mimo narzekań, że firma „wprowadziła go w błąd”.

Obecnie tablica wyników, w zależności od tego, którą publikację sportową widzi świat, odzwierciedla 1, 2 lub 3 do 0 na korzyść „Club Atlético (+) 140 znaków”. Ale w długiej grze (lub krótkiej, jak się teraz wydaje) pojawia się zemsta.

3. „Rozmowa wideo z Bebe, Lucy, Neo i innymi. Powód: zakończenie programu Excel”

Pandemia była skomplikowana i niepokojąca, ale przyniosła również dobre rzeczy, takie jak dobre i powszechne wykorzystanie wirtualności: wizyta u lekarza, „spotkanie” z rodziną, nauka i praca w domu… ​​chociaż niektóre z nich były przypadkowo widziane w piżamach .

Środowiska, które nadal rozszerzają się na inne obszary, takie jak firma Microsoft, która ogłosiła program Excel Live, który umożliwi wspólną pracę nad popularnym arkuszem kalkulacyjnym za pośrednictwem rozmów wideo usługi Teams, udostępnianie podglądu dokumentu, nad którym pracujesz, który natychmiast odzwierciedla wszelkie zmiany i aktualizacja bez przerywania ciągłości.

Szybszy, bardziej interaktywny i bardziej konfigurowalny. Śmiało zespół…!

4. Amazon: Wiarygodność to nazwa gry

Czy kupiłeś przez Internet produkt, który zajmuje pierwsze miejsce w kategorii Różowe Misie i jest oznaczony jako „Niesamowity”, „Pokochasz go”, ale gdy otrzymasz „Mr.

Amazon rozumie, że aby nadal dominować w globalnym e-commerce, jednym z kluczy jest wiarygodność.

Z tego powodu pozwał menedżerów ponad 10 000 grup na Facebooku, oskarżając go o zorganizowanie publikacji fałszywych recenzji na swoim portalu w USA, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji, Włoszech, Hiszpanii i Japonii za pieniądze lub za darmo. Elementy.

Jedna „przestępcza” grupa, jak szczerze ją nazywa, miała ponad 43 000 członków, gdy Facebook zamknął ją w tym roku.

Idź i popełnij swoje grzechy gdzie indziej!

5. W kryptowalutach wszystko idzie w górę…

Trudne czasy dla kryptowalut trwają po „boom” ostatnich lat, w tym upadku z łask, jak sieć Celsius.

Platforma handlu kryptowalutami. powód? „Mała” luka w wysokości 1190 milionów dolarów w rachunku zysków i strat, więc firma z siedzibą w New Jersey ma teraz tylko 167 milionów dolarów w gotówce, aby spróbować „wyjść z puli”.

13 czerwca Bitcoin spadł o 15%, ponieważ Celsius Network zawiesił wszystkie transakcje klient-klient i sprzeciwił się wycofaniu kapitału z powodu „ekstremalnych warunków” na rynku.

Tak więc moi drodzy przyjaciele, nie zapominajcie, że „Wszystko, co się świeci, nie jest złotem”. Mądrość i inteligencja podczas inwestowania.

6. Mars na razie jest bardzo blisko

Mars jest postrzegany jako kolejny krok w długo wyczekiwanym podboju kosmosu i wydaje się być czymś znacznie więcej niż filmową fantazją Schwarzeneggera w „Total Recall”.

Kalifornijskie firmy Impulse Space i Relativity Space połączyły się, aby rozpocząć pierwszą komercyjną misję na „czerwoną planetę” w 2024 roku, pokonując tym samym SpaceX, który oczywiście jest własnością naszego przyjaciela Elona Muska.

W swoich planach założenia ludzkiej osady na Marsie firma SpaceX świętowała 2026, ale jej dwaj nowi konkurenci, pomimo braku doświadczenia w podróżach kosmicznych, starają się iść naprzód i podróżować z rakietą wielokrotnego użytku, którą zbudują dzięki swojej wiedzy za pomocą metalowych drukarek 3D .

Kochajmy Cię Marsie!

7- Od Ubisoft + i Kuby, z moją miłością do Xbox

Po uzyskaniu dostępu do gier takich jak „Assassin’s Creed Origins” i „Watch Dogs 2”, gracze nadal cierpliwie podchodzą do możliwości subskrypcji usługi Ubisoft+ na Xbox i Game Pass.

Otóż, według SomosXbox.com, wydaje się, że Microsoft Store w Meksyku i Polsce ujawnił pojawienie się „Far Cry 6”, flagowego okrętu francuskiej firmy, którego akcja toczy się w tej nowej wersji na Kubie.

Nie ma oficjalnej daty ani potwierdzenia, ale kiedy słychać szum rzeki …

(Iść)

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.