Netflix ujawnia 18 dziwnych faktów na temat serialu

Bez wątpienia jednym z najgłośniejszych seriali w ostatnim czasie jest Stranger Things. popularna seria Netflix Pozostawienie szlamu w sieciach społecznościowych na kilka ostatnich dni. Ale czy naprawdę jesteś fanem? Aby to udowodnić, tutaj, w RadioActiva, chcieliśmy przekazać Ci szereg ciekawych faktów, abyś mógł wyostrzyć swoje ciekawostki dotyczące tego niesamowitego programu.

Czy wiedziałeś?

 • W przypadku nowej serii w Kalifornii bracia Dover czerpali wiele inspiracji z produkcji ET Spielberga z 1982 roku, Extra-Terrestrial. Jednak to było naprawdę kluczowe dla Stranger Things od samego początku, ponieważ podczas pisania odcinka pilotażowego słuchali ścieżki dźwiękowej Johna Williamsa z tego filmu.
 • Lucas ma na sobie koszulkę Hawkins Basketball Team No. 8 na pierwszą koszulkę Kobe Bryanta. Aktor Caleb McLaughlin jest wielkim fanem Bryanta i wpadł na pomysł uhonorowania zmarłego sportowca poprzez koszulkę swojej postaci.
 • Model Performance Eleven w odcinku 401 został wykonany z pudełka sneakersów Reeboka, co zabawnie sugeruje, że Joyce zawsze nosiła tę markę. Zespół rekwizytów wyobrażał sobie, że Jedenaście wykorzysta jedno ze starych pudełek po butach Joyce do swojego szkolnego projektu.
 • Projekt koszulki Hellfire Club zawiera specyficzne nawiązania do Dungeons & Dragons: kości, płonący miecz, krążek. Pomysł polega na tym, że projekt wydaje się być narysowany ręcznie przez jednego z nastolatków i zebrali między sobą pieniądze, aby wysłać go do wykonania.
 • Każda większa witryna w tym sezonie ma zestaw podstawowych kolorów. Kalifornia jest jaśniejsza i jaśniejsza, a słońce bieleje, dlatego lepiej jest używać pastelowych kolorów. Dla Hawkinsa kolory są bardziej intensywne i nasycone. A kolory dla Rosji są ciemniejsze i zimniejsze.
 • Noszenie jedenastu pierścionków w tym sezonie byłoby w pewnym momencie małym prezentem od Mike’a.
 • Dla uczniów Hawkinsa Converse stworzył buty w trzech kolorach, które pasują do szkolnej palety kolorów.
 • Ubrania Hopper w Rosji z tkaniny skośnej z wypełnieniem w środku. Stara się pokazać, jak fajnie czują się więźniowie, gdy pracują na zewnątrz bez dużej odzieży.
 • Aby uzyskać historycznie wierne stroje do scen w Rosji, zespół kostiumowy udał się do Polski w celu ich selekcji, a także miał wsparcie doradcy wojskowego. Ubrania pokazane w serii są w pełni zgodne z historycznym mundurem. Paleta w Rosji skłania się ku chłodniejszym kolorom, z niebieskimi i zielonymi monochromatycznymi, w przeciwieństwie do tych używanych w Kalifornii i Hawkins.
 • W tym sezonie Natalie Dyer połączyła swoje loki z syntetycznymi włosami, aby uzyskać ożywiony wygląd Nancy.
 • Nowa fryzura Lucasa, płaska u góry, symbolizuje jego przejście do bycia bardziej rozpoznawalnym sportowcem i czerpał inspirację z hip-hopowego duetu Kid and Play.
 • Będzie kontynuował to samo przycięcie miski, aby odzwierciedlić, że nadal jest bardzo przywiązany do dzieciństwa
 • W tym sezonie ogolona głowa Hoppera ma pasować do ogolonego wyglądu Jedenastki w pierwszym sezonie, kiedy ojciec-córka.
 • Produkcja zidentyfikowała trzy główne miejsca filmowania na sezon, więcej niż gdziekolwiek indziej: Atlanta w stanie Georgia; Albuquerque, Nowy Meksyk; Litwa.
 • Prawdziwa lokalizacja domu Creela znajduje się również w Rzymie w stanie Georgia, kilka kilometrów od Uniwersytetu Berry. Zespół kreatywny szukał szczególnie „przerażającego” domu z charakterystyczną prezencją, pionową architekturą i poddaszem na trzecim poziomie. Kiedy scenograf Chris Trujillo zobaczył go po raz pierwszy, przypomniał mu dom Seiko Normana Batesa.

Wszystko o nowym potworze Stranger Things

 • Na potwór Vecna ​​duży wpływ miały postacie Freddy Krueger z A Nightmare on Elm Street i Pinhead z Hellraiser.
 • Oryginalny projekt Vecny wymagał miesięcy badań i kilku szkiców. W przeciwieństwie do innych stworzeń z drugiej strony, Vecna ​​jest postacią o wolno poruszającym się mózgu. Jego sylwetka zawiera spiczaste kształty, więc pomimo tego, że jest postacią wolno poruszającą się, jego postrzępione kończyny i ostre krawędzie sprawiają, że wygląda groźnie, tak jakby dotknięcie go uniemożliwiało zranienie.
 • Złożenie całego korpusu Vecny z ręcznymi efektami specjalnymi zajęło grupie czterech mężczyzn od 6 do 8 godzin. Postać musiała być gotowa do zdjęć wcześnie rano, więc proces budowania zaczynał się około 2 lub 3 nad ranem, a podzielenie ich na koniec dnia zajęłoby kolejną godzinę.


You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.