Netflix wypuszcza gry wideo na telefony z Androidem; Podnoszenie stawek w Meksyku

Reutera. Uruchomiono Netflix Inc. We wtorek uruchomiła swoje gry mobilne na całym świecie dla członków korzystających z urządzeń z Androidem, odkrywając nowe możliwości, gdy konkurencja w liderze strumieniowania wideo zaostrzyła się.

Firma powiedziała, że ​​użytkownicy będą potrzebować tylko subskrypcji Netflix, aby grać i nie będzie żadnych dodatkowych opłat ani zakupów w aplikacji.

Oferowanie darmowych gier obecnym subskrybentom jest podobne do strategii stosowanej przez Netflix, gdy przeniósł się z biznesu wysyłkowego DVD do streamingu filmów.

Lee: Netflix zmieni system pomiaru odbiorców; Przejrzystość obietnic

Jej wejście do świata gier zostało ogłoszone w lipcu, ponieważ firma stanęła w obliczu gwałtownego spowolnienia wzrostu liczby nowych klientów po latach szybkiej ekspansji, boomu napędzanego pandemią w 2020 roku i ostrej konkurencji ze strony firm takich jak Disney+ i HBO Max.

Netflix już oferował swoje gry takie jak „Stranger Things: 1984”, „Stranger Things 3: The Game”, „Card Blast”, „Teeter Up” i „Shooting Hoops” na Androida członkom Netflix w Hiszpanii, Włoszech i Polsce. .

Gigant streamingowy kupił również we wrześniu producenta gier wideo Night School Studio i wypuścił pięć gier mobilnych na wybranych rynkach europejskich.

Podnoszenie standardowych stawek i składek w Meksyku

Netflix ogłosił nową podwyżkę cen usług przesyłania strumieniowego w Meksyku w ramach planów Standard i Premium.

Te nowe ceny weszły w życie w poniedziałek 1 listopada, a wypracowane zyski zostaną zainwestowane w dalsze tworzenie nowych treści, podała platforma w oświadczeniu.

To już drugi raz w roku, kiedy Netflix podniósł ceny swojej platformy, po podniesieniu podatku od usług cyfrowych w maju tego roku.

Nowe ceny przedstawiają się następująco:

Plan podstawowy: pozostało 139 pesos.

Pakiet standardowy: zwiększony ze 196 do 219 pesos.

Plan premium: 33 pesos zwiększone z 266 do 299 miesięcznie.

Subskrybuj Forbes Mexico

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *