New York Times: Biden woli konferencję prasową bez Putina

New York Times: Biden woli konferencję prasową bez Putina

Według amerykańskiej gazety powodem, dla którego prezydent USA Joe Biden i jego rosyjski odpowiednik Władimir Putin wezmą udział w oddzielnych konferencjach prasowych po zaplanowanym na 16 czerwca spotkaniu w Genewie w Szwajcarii, będzie złe doświadczenie Donalda Trumpa na szczycie w 2018 roku. New York Times.

Doradcy Bidena skomentowali, że byli z Moskwy za zorganizowaniem wspólnej konferencji prasowej, ale przedstawiciele Waszyngtonu „pamiętają, jak Putin pokonał Trumpa w Helsinkach (Finlandia)” i uznali, że „właściwym formatem jest konferencja prasowa jeden na jednego”.

W swoich oświadczeniach medialnych z 2018 roku Trump publicznie przyjął zapewnienia rosyjskiego prezydenta, że ​​jego rząd nie będzie ingerował w wybory prezydenckie w 2016 roku i zakwestionował ustalenia amerykańskiego wywiadu w sprawie rzekomej ingerencji.

Po konferencji zarówno amerykańskie media, jak i niektórzy politycy w kraju negatywnie ocenili zachowanie Trumpa podczas spotkania z prezydentem Rosji, nazywając go „lekkomyślnym, niebezpiecznym i słabym”. Wiele osób określiło wspólną konferencję prasową jako „straconą okazję” dla Waszyngtonu.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *