Nicolas Maduro podkreśla postępy Wenezueli w 2021 r. (+ Post) – Radio Florida, wiadomości i bieżące wydarzenia z Florydy

Nicolas Maduro podkreśla postępy Wenezueli w 2021 r. (+ Post) - Radio Florida, wiadomości i bieżące wydarzenia z Florydy

CARACAS, 2 STYCZNIA – Prezydent Wenezueli Nicolas Maduro podkreślił postępy poczynione w tym kraju w 2021 r., który określił jako rok instytucji demokratycznych i umocnienia pokoju.

„Ten rok 2021 musimy pamiętać jako rok instytucji demokratycznych, rok umocnienia pokoju społecznego. Chciałbym podziękować za wielką pracę wykonaną przez wszystkie władze państwowe w tym zakresie” Prezydent wyjaśnił w swoim przesłaniu z okazji końca roku.

Maduro odniósł się do osiągnięć Wenezuelczyków w różnych dziedzinach, takich jak kultura, sport, gospodarka itp., pomimo nielegalnej blokady nałożonej przez Stany Zjednoczone i ich sojuszników.

Pochwalił także inaugurację nowego Zgromadzenia Narodowego (AN, Parlament) Wenezueli, w którym Chavistas ma 92% mandatów. Z drugiej strony szef Podkreślił postępy poczynione przez sądownictwo w reformach, które są „ważne, niezbędne i konieczne dla zapewnienia skutecznego i wysokiej jakości sprawowania wymiaru sprawiedliwości w kraju”.

Ponadto odniósł się do odnowienia Krajowej Rady Wyborczej (CNE), będącej również organem władzy publicznej w państwie boliwariańskim, złożonej z trzech burmistrzów z oficjalnym wizerunkiem i dwóch przeciwników. Według Maduro podmiot demonstruje demokrację, wolność i suwerenność polityczną na świecie, wzywając jednocześnie do wyborów lokalnych i regionalnych 21 listopada.

W odniesieniu do nowej pandemii koronawirusa, która powoduje COVID-19, Prezydent Wenezueli potwierdził, że cel osiągnięcia 90% szczepień został osiągnięty w 2021 roku.

W niedzielę Maduro podkreślił, że rok 2021 jest pierwszym rokiem wzrostu gospodarczego dla Caracas od czasu, gdy rozpoczęły się sankcje karne amerykańskiego imperializmu przeciwko jego narodowi i Pochwalił opór ludzi wobec sytuacji i ich determinację do „postępu opartego na wspólnym działaniu” i „stymulacji wszystkich sektorów gospodarki”.

Władze Wenezueli wielokrotnie potępiały „terroryzm gospodarczy” w Ameryce Północnej jako główny czynnik utrudniający walkę z kryzysem zdrowotnym i powodujący miliony strat dla narodu południowoamerykańskiego, co skłoniło społeczność międzynarodową do jednostronnej konfrontacji z Waszyngtonem. Prowadzi świat do zatrzymania. (z informacjami od Telesur)

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *