Nicole kieruje burzą subtropikalną na Florydzie – NBC 7 Południowa Floryda

Nicole kieruje burzą subtropikalną na Florydzie – NBC 7 Południowa Floryda

Miami na Florydzie – burza subtropikalna Nicole powstała w poniedziałek rano jako najnowszy nazwany system sezonu huraganów atlantyckich 2022 i może wpłynąć na Florydę w nadchodzących dniach.

National Hurricane Center (NHC) poinformowało w poniedziałek w biuletynie o godzinie 11:00, że maksymalne trwałe wiatry w systemie wynosiły 45 mil na godzinę i poruszały się z północnego zachodu z prędkością 9 mil na godzinę, gdy znajdował się 495 mil na wschód od Bahamów.

Południowa Floryda pozostaje w stożku systemu, który ma przemieścić się nad stanem w czwartek wieczorem.

Oczekuje się, że w tym tygodniu na północno-zachodnich Bahamach, na Florydzie i południowo-wschodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych utrzyma się przedłużony okres niesprzyjających warunków pogodowych.

Aby dowiedzieć się więcej o Telemundo, odwiedź https://www.nbc.com/networks/telemundo

Ostrzeżenia i zegarki

Zegarek huraganu jest ważny przez:

  • Północno-Zachodnie Bahamy
  • Wschodnie wybrzeże Florydy od linii hrabstwa Volusia/Brevard do
    Plaża Hallandale
  • Jezioro Okeechobee

Zegarek Storm Surge jest ważny przez:

  • Od Altamaha Sound do Hallandale Beach

Zegarek Burza Tropikalna jest ważny przez:

  • Altamaha Sound na południe od linii hrabstwa Volusia Brevard
  • Plaża Hallandale, Północny Ocean Koralowy

NHC mówi, że interesy na środkowych Bahamach, na Florydzie i wzdłuż południowo-wschodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych powinny monitorować postępy Nicole.

Listopad to ostatni miesiąc pory huraganów, a aktywność tropikalna zwykle zaczyna się zmniejszać. Jednak sezon huraganów 2022 został przełożony i prawie wszystkie burze na Atlantyku w tym roku powstały po sierpniu.

W listopadzie w ciągu ostatnich 170 lat Floryda została dziewięciokrotnie dotknięta przez systemy tropikalne, o prawie 5 procent w każdym roku.

Siedem z tych dziewięciu pochodziło z zachodnich Karaibów i Zatoki Meksykańskiej. To sprawia, że ​​system rozwoju w tym tygodniu, jeśli zostanie skonsolidowany i trafi na Florydę, jest bardzo rzadki.

W tej chwili prognozy wskazują, że częstotliwość i intensywność opadów będzie wzrastać w miarę zbliżania się połowy tygodnia. Będzie coraz bardziej sztormowy, z niebezpiecznymi warunkami morskimi i wysokim ryzykiem prądów zrywających.

Według analizy meteorologa Johna MoralesaWiatry i fale połączą się z pełnią księżyca i podnoszącym się poziomem mórz, powodując poważne powodzie na wybrzeżach. Społeczności takie jak Fort Lauderdale, Miami Beach, Miami Shores i okolice w pobliżu Biscayne Boulevard, w tym Edgewater, Coconut Grove, Coral Gables i Florida Keys, powinny przygotować się na powódź.

W powiecie Volusia trwa powódź. W rejonie Deltony mieszkańcy również skarżą się, że nie przyjechali po wiele gruzu.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *