Nie będzie sankcji USA wobec Nord Stream 2. Marius Pazak: Jestem rozczarowany polityką

Administracja Joe Bidina I zdecydowali się znieść sankcje nałożone na firmę, która pracuje przy budowie Nord Stream 2. Stany Zjednoczone zniosły sankcje nałożone na dyrektora generalnego projektu Matthiasa Warniga. Powodem decyzji były „względy bezpieczeństwa narodowego”. Wtorek Joe Biden Osobiście potwierdził wiadomości i przyznał, że sankcje „przyniosą skutek odwrotny do zamierzonego”.

Obejrzyj wideo
Nord Stream 2: kiedy nie wiesz, czym są pieniądze?

Kiedy korespondent polskiego radia zapytał go, dlaczego prezydent zezwolił na kontynuację budowy Nord Stream 2, Biden odpowiedział: „Ponieważ jest prawie ukończony”. „Poza tym to nie jest tak, że pozwolę Niemcom coś zrobić lub nie. Byłem przeciwko Nord Stream 2 od początku, ale kiedy obejmowałem urząd, rurociąg prawie się skończył, a sankcje w tym momencie byłyby szkodliwe do stosunków europejskich. ”- powiedział.

Marius Boschtak krytykuje decyzję prezydenta Stanów Zjednoczonych „Jest tu pewna sprzeczność”.

– Te słowa mnie rozczarowują, bo prezydent Biden Z jednej strony mówi, że nie nałoży sankcji, z drugiej jest przeciwny budowie gazociągu, który nie jest projektem komercyjnym, ale politycznym. Nawet tutaj jest sprzeczność – powiedział w środę minister obrony narodowej Marius Bushstack Dziesiąty TVP Informacja.

Stany Zjednoczone Ameryki. Joe Biden wyjaśnia decyzję dotyczącą Nord Stream 2. „Budowa dobiega końca”.

Ambasada RP również jest niezadowolona z decyzji administracji Prezydenta Stanów Zjednoczonych, o której pisaliśmy na Next.gazeta.plZdecydowała, że ​​zaufała im, że ją leczą Stany Zjednoczone Ameryki Działania, które doprowadzą do przerwy w biznesie. W wywiadzie dla NBC News przedstawiciel ambasady powiedział:

– Widzisz wiele krajów Nord Stream 2 Jako działanie o wyraźnym wpływie geopolityki ma na celu wzmocnienie pozycji Rosji jako głównego dostawcy gazu do Europy. Może również zagrozić bezpieczeństwu energetycznemu na Ukrainie iw całym regionie.

Stany Zjednoczone zniosły sankcje na firmę budującą Nord Stream 2

W styczniu 2021 roku władze USA nałożyły sankcje na firmy zaangażowane w budowę gazociągu Nord Stream 2. Biden Doszli do wniosku, że jest to jedyny sposób na powstrzymanie zakończenia budowy. Amerykańska decyzja została podjęta –Niemiecki Znacznie schłodzony.

Jednak Stany Zjednoczone zmieniły decyzję i zniosły sankcje nałożone na firmę. Nord Stream 2 AG i jej CEO Matthias Warnig – były oficer wywiadu NRD i sojusznik Prezydent Rosja Prezydent Rosji Władimir Putin.

Niemcy. Zdecydowana większość respondentów stoi za rurociągiem Nord Stream 2

Mimo braku sankcji wobec spółki, władze USA zdecydowały się objąć je czterema rosyjskimi statkami biorącymi udział w budowie gazociągu. Ukarane zostały statki: Akademik Czerski, Baltic Explorer, Wladislaw Striżow i Jurij Topczew. Dziewięć statków Morskiego Pogotowia Ratunkowego, które biorą udział w akcjach, również zostało poddanych dodatkowym ograniczeniom.

Budowa gazociągu rozpoczęła się w 2018 roku pod przewodnictwem prezydenta USA Donalda Trumpa.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *