niedziela, 21 listopada 2021 (12.00 GMT)

Ta treść została opublikowana 21 listopada 2021 – 11:44

Polska Białoruś

Polska wzywa do „wspólnej obrony” UE przed „białoruskim zagrożeniem”

Kraków (Polska) (EFE): W liście wydanym w niedzielę premier Mateusz Morawiecki zażądał „wspólnej obrony” Unii Europejskiej przed, jak określił, „białoruskim zagrożeniem” wspieranym przez Rosję. „Polska broni Europy. To, co z daleka wygląda na zwykły kryzys migracyjny, jest w rzeczywistości wojną hybrydową, którą Aleksander Łukaszenko, przy wsparciu Władimira Putina, zadeklarował dla całej Unii Europejskiej” – powiedział podróżujący po trzech krajach Morawiecki. Kraje bałtyckie. W swoim przesłaniu Morawiecki powiedział, że cała Europa już odczuwa skutki kryzysu w postaci wzrostu cen energii.

Polska Białoruś

Światowa Organizacja Zdrowia kontroluje stan migrantów na granicy białoruskiej

Moskwa (EFE). – Delegacja Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) odwiedziła dziś magazyn przemysłowy, w którym znajduje się blisko 2000 migrantów, którzy przez dwa tygodnie utknęli na granicy białorusko-polskiej, w celu zbadania stanu zdrowia w regionie. Tymczasowe centrum recepcyjne. Przedstawiciele regionalnego biura agencji zdrowia ONZ na Europę przybyli do Bruzgui, po białoruskiej stronie granicy z Polską, z Mińska, podała w niedzielę oficjalna agencja BELTA.

Sudan hit

Odsunięty premier ponownie rządzi Sudanem po porozumieniu z armią

Chartum (EFE). – Zespół mediatorów poinformował w niedzielę, że został powołany do prowadzenia negocjacji po tym, jak około miesiąc po zamachu stanu, w którym został usunięty z urzędu, osiągnął porozumienie z wojskiem. Przewrót prowadzony przez generała Abdel Fattaha al-Burhana 25 października. Według mediatorów, oprócz powrotu Hamdoka na stanowisko premiera, uzgodniono „uwolnienie wszystkich więźniów politycznych”. Armia sudańska zniosła areszt domowy Hamdoka.

——–

Wybory w Wenezueli

Otwarcie lokali wyborczych w Wenezueli w wyborach regionalnych i lokalnych

Karakas (EFE). – Zgodnie z mandatem Krajowej Rady Wyborczej lokale wyborcze otwarte w niedzielę do wyborów regionalnych i lokalnych w Wenezueli rozpoczęły się po 6:00 czasu lokalnego (10:00 GMT). Zarówno otwarcie, jak i zamknięcie – ustawione na 18:00 czasu lokalnego (22:00 GMT) – są traktowane z dużym marginesem, co skutkuje kilkugodzinnym opóźnieniem. Wenezuelczycy wybiorą 23 gubernatorów, 335 burmistrzów, 253 ustawodawców i 2471 członków zgromadzeń w wyborach, w których wyborcy będą mogli wybrać partię rządzącą lub sprzeciwić się większości, która nie brała udziału w wyborach od 2017 roku.

Wybory w Chile

Sondaże otwarte na kluczowe wybory prezydenckie w Chile

Santiago de Chile (EFE). W niedzielę otwarto ponad 2800 lokali wyborczych, aby rozpocząć najbardziej niepewne wybory w najnowszej historii Chile, w których wybrany zostanie następca urzędującego prezydenta Sebastiana Pinery. Sondaże zgadzają się, że żaden z siedmiu kandydatów nie otrzyma 50% plus jeden głos potrzebny do koronacji w pierwszej turze, a Gabriel Borek (z lewej) i José Antonio Caste (z prawej) to dwaj kandydaci do głosowania w grudniu. 19. Lokale wyborcze zostaną zamknięte o 18:00 czasu lokalnego (21:00 GMT), a pierwsze wyniki spodziewane są dwie godziny później.

—————-

Europa Korona

Europa zwiększa sekwencję wirusa z obawy przed nowym wariantem

Londyn (EFE). – Europa zwiększa sekwencję koronawirusa ze względu na ryzyko pojawienia się nowego wariantu, gdy w niektórych krajach wzrosną infekcje – powiedział w niedzielę dyrektor Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC, w języku angielskim), Andrea Amon. „Dzięki wysokiej szybkości transmisji, która istnieje w tej chwili, zawsze istnieje ryzyko pojawienia się nowego wariantu”, więc „śledzimy to naprawdę uważnie, wspieramy kraje w zintensyfikowaniu wysiłków sekwencjonowania, aby zapewnić, że jeśli wystąpi wariant zostanie odkryty bardzo szybko” – powiedział Ammon dla BBC. Wczoraj Światowa Organizacja Zdrowia wyraziła głębokie zaniepokojenie wysoką częstością występowania wirusa Covid-19 w Europie i ostrzegła, że ​​około 500 000 osób może umrzeć do marca 2022 r., jeśli nie będzie pilnego środki.

Holenderskie kłopoty

28 osób aresztowanych za zamieszki i przemoc w Holandii

Haga (EFE). – Co najmniej 28 osób zostało aresztowanych zeszłej nocy z powodu zamieszek i przemocy w różnych miastach Holandii, pomimo ogłoszenia nakazów nadzwyczajnych i rozmieszczenia w różnych miejscach funkcjonariuszy organów ścigania jako środka zapobiegawczego, podała policja. Czyny te nie miały miejsca podczas protestu przeciwko ograniczeniom, ale były to grupy młodych ludzi, którzy zmobilizowali się na portalach społecznościowych z zamiarem wywołania niepokojów w całym kraju. Natomiast noc była spokojna w Rotterdamie, gdzie w piątek wieczorem wybuchły poważne niepokoje w kontekście protestu przeciwko restrykcjom nałożonym przez pandemię.

Wirus korony Rosji

Liczba nowych infekcji w Rosji spadła poniżej 37 000 z niemal rekordową liczbą zgonów

Moskwa (EFE). – Liczba nowych zakażeń wirusem Covid-19 w Rosji spadła dziś z 37 tys. po raz pierwszy od czterech dni, ale liczba zgonów z powodu choroby zakaźnej jest nadal bliska rekordowej, z 1252 zgonami w ostatnim dniu , według danych Centrum Operacyjnego Zwalczania Koronawirusa, w ciągu ostatnich 24 godzin w całym kraju doszło do 36 970 nowych infekcji. Rosja jest piątym krajem na świecie po Stanach Zjednoczonych, Indiach, Brazylii i Wielkiej Brytanii pod względem liczby udokumentowanych infekcji.

Izrael Palestyna

Bennett ogłasza wzmocnienie policji w Jerozolimie, aby zapobiec fałszywym atakom

Jerozolima (EFE) – Dziś premier Izraela Naftali Bennett zapowiedział wzmocnienie policji na Starym Mieście w okupowanej Jerozolimie Wschodniej po tym, jak Palestyńczycy z karabinu maszynowego tego ranka zabili obywatela Izraela i poważnie zranili innego. Drugi taki incydent od niespełna tygodnia w centrum miasta. Fadi Abu Shekidam, 42-letni Palestyńczyk z obozu uchodźców Shuafat, zidentyfikowany jako członek islamskiego ruchu Hamas, strzelał z karabinu maszynowego. W rezultacie zginęła jedna osoba, a łącznie pięciu zostało rannych.

Chiny Litwa

Chiny „obniżają” relacje z Litwą w związku z otwarciem biura na Tajwanie

Pekin (EFE). – Chiny zdecydowały dziś o „obniżeniu” stosunków dyplomatycznych z Litwą do poziomu charge d’affaires w proteście przeciwko otwarciu przedstawicielstwa Tajwanu w Wilnie, stolicy Litwy – poinformowało chińskie MSZ. W oświadczeniu chińskiego MSZ stwierdzono, że otwarcie na Litwie instytucji zwanej „Tajwańskim Przedstawicielstwem” „poważnie podważa suwerenność i integralność terytorialną Chin”.

zły tenis

Japońskie radio FM mówi, że tokijskie etui Peng Shuai „zegarki”

Tokio (EFE). – Japoński minister spraw zagranicznych Yoshimasa Hayashi powiedział dziś, że kraj ten „ściśle śledzi” sprawę chińskiego tenisisty Peng Shuai, który pojawił się dziś w kilku filmach emitowanych przez chińskich dziennikarzy kilka dni po jego aresztowaniu. Międzynarodowa troska o jego miejsce pobytu. Hayashi zwrócił uwagę, że Japonia monitoruje wszystkie wydarzenia w sprawie sportowca, o czym nie informowano od 2 listopada, i potępił napaść seksualną ze strony byłego chińskiego wicepremiera Zhanga Gaoli, chociaż japoński minister spraw zagranicznych nie podał dalszych szczegółów. Stanowisko japońskie.

migracja śródziemnomorska

Sea Watch uratował 102 migrantów, a kolejnych 420 przybyło do portów na Sycylii

Rzym (EFE). – Dziś statek Sea Watch 4 niemieckiej organizacji pozarządowej o tej samej nazwie uratował 102 migrantów, którzy podróżowali stłoczeni w nadmuchiwanej łodzi, więc obecnie przewozi 295 osób, które zostały uratowane podczas przekraczania środkowej części Morza Śródziemnego, a władze czekają, aby dać sąsiednim krajom port , podczas gdy włoska straż przybrzeżna dotarła na bezpieczną wyspę Lampedusa kolejnych 420 miejsc.

JEST spacja

Pocisk, który wystrzeli nową rosyjską jednostkę Prichal, został zainstalowany 24

Moskwa (EFE). – Dziś rakieta Sojuz-2.1b ze statkiem towarowym Progress Freight i nowym rosyjskim modułem Prichal została zainstalowana na wyrzutni rosyjskiego kosmodromu w Bajkonurze na kazachskim stepie, na następny 24 dzień podróży do Międzynarodowego Stacja Kosmiczna (ISS). Statek Prichal przetransportuje około 700 kilogramów ładunku na międzynarodową platformę orbitalną, w tym zapasy zdrowia, uzdatnianie wody, materiały eksploatacyjne, narzędzia i racje żywnościowe dla załogi Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. EFE

int / ig

© EFE 2021. Redystrybucja i redystrybucja całości lub części treści Usług EFE bez uprzedniej i wyraźnej zgody EFE SA jest wyraźnie zabroniona.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

„Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *