Niedziela 22 maja 2022 (07:00 GMT)

Ponad 4 miliony szczepionek przeciwko Covid-19 przybyło z Kovacs do Wenezueli
Ta treść została opublikowana 22 maja 2022 – 07:02

Wojna na Ukrainie

_________________

Kontekst – Kijów/Moskwa – Ukraina ma nadzieję, że pojawienie się większej ilości broni Zachodu, zwłaszcza artylerii, pomoże zrównoważyć siły z Rosją, a nawet umożliwi jej kontratak na południu i wschodzie kraju.

(zdjęcie) (wideo)

Kobiety – Kijów – Emilia od ponad miesiąca stara się o ciało swojego męża, który zginął na wojnie, za co przyłączyła się do żon i matek ukraińskich żołnierzy poszukujących swoich mężów i dzieci wysłanych na front. Luis Angel Regglero, specjalny wysłannik

(zdjęcie) (wideo)

BAŁTY – RYGA – Podczas gdy we wschodniej Ukrainie trwają walki zbrojne, w Internecie szaleje wojna cieni przeciwko państwom bałtyckim, największym ukraińskim dostawcom broni w stosunku do PKB.

EUROGROUP – BRUKSELA – Ministrowie gospodarki i finansów strefy euro oceniają w poniedziałek rozwój gospodarki Wspólnoty po tym, jak Komisja Europejska obniżyła swoje prognozy z powodu skutków wojny na Ukrainie. (głos)

__________________

Wybory w Australii – Sydney (Australia) – Australijskie grupy polityczne rozpoczęły negocjacje w celu utworzenia nowego rządu po sobotnich wyborach powszechnych, które wygrała Partia Pracy.

(zdjęcie)

AZJA, USA – TOKIO – Prezydent USA Joe Biden zakończył swoją oficjalną wizytę w Korei Południowej i udał się do Japonii, nowego przystanku na jego trasie, która skupiała się na wyzwaniach zbrojeniowych Pjongjangu i rozszerzaniu współpracy w obliczu wzrostu Chin. (zdjęcie)

APEC Trade – BANGKOK – Ministrowie handlu z 21 gospodarek Azji i Pacyfiku Współpracy Gospodarczej, w skład której wchodzą Stany Zjednoczone, Chiny i Rosja, zakończyli spotkanie w Bangkoku w celu otwarcia granic po pandemii. Ze scenariuszem Noela Caballero

(zdjęcie) (wideo)

Zgromadzenie Światowej Organizacji Zdrowia – Genewa – Doroczne zgromadzenie Światowej Organizacji Zdrowia rozpoczyna się z udziałem stu ministrów zdrowia i wielu szefów państw i rządów, z wyzwaniem położenia fundamentów pod koniec najtrudniejszej fazy pandemia.

Davos Forum – Davos (Szwajcaria) – Światowe Forum Ekonomiczne po raz kolejny organizuje swoje słynne doroczne spotkanie w Davos, w którym osobiście biorą udział przywódcy polityczni i menedżerowie kierujący globalną gospodarką.

(wideo)

WYBORY KOLUMBIA – BOGOTA – Na tydzień przed wyborami 29 maja kandydaci na prezydenta Kolumbii zamknęli swoją kampanię na placu publicznym wielkimi wiecami.

(zdjęcie) (audio) (wideo)

Kryzys Kuba-Hawana – Poważny kryzys gospodarczy, silny wzrost imigracji i niepokoje społeczne skłoniły wielu do porównania obecnej chwili na Kubie z tak zwanym szczególnym okresem lat 90-tych.

(zdjęcie)

Festiwal w Cannes

________________

OFICJALNIE – CANNES (Francja) – Szwed Robin Ostlund, który w 2017 roku zdobył Złotą Palmę za „Kwadrat”, wraca do Cannes z „Trójkątem smutku”, nową satyrą na wyższe kręgi, tym razem skupioną na świecie mody.

(zdjęcie)

VIKANDER – Cannes (Francja) – szwedzka aktorka Alicia Vikander, zdobywczyni Oscara za „Dziewczynę z Danii”, rozmawiała z Effie o serialu „Irma Vep”, który prezentuje w Cannes z reżyserem Olivierem Assayasem i którego premierę ma w HBO Max. 6 czerwca. (Wywiad)

(zdjęcie)

Kronika

_________

WIĘZIENIA W TURCJI – STAMBUŁ – Ponieważ ograniczenia nałożone przez pandemię koronawirusa wygasają pod koniec maja, wszystkie pozwolenia na uwolnienie w Turcji zostaną anulowane dla dziesiątek tysięcy więźniów, którzy w konsekwencji będą musieli wrócić do coraz bardziej przepełnionych więzień. Autor: Ilya U. Topper

(zdjęcie)

Wspaniale

Wydarzenie międzynarodowe

EFE 2022. Redystrybucja i redystrybucja całości lub części treści Usług Efe bez uprzedniej i wyraźnej zgody Agencia EFE SA jest wyraźnie zabroniona.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *