Niektórzy archeolodzy znajdują martwe ciało z maczetą, która uniemożliwia im ucieczkę, dlaczego?

Znaleźli ciało siedemnastowiecznej kobiety z szeregiem interesujących znalezisk. Co robiła kosa, żeby uniemożliwić możliwą ucieczkę?

Archeologia wielokrotnie pomogła zweryfikować, jak nasi przodkowie żyli setki lat temu. Ekshumacje pozwoliły nam zrozumieć, w co wierzono na temat śmierci. Jest to zresztą charakterystyczne dla każdej kultury, więc wszelkiego rodzaju rytuały odprawiano z myślą o Znajdź wyjaśnienie tego, co dzieje się po śmierci z duszą człowieka.

W Polsce uwagę badaczy przykuło nowe odkrycie związane z kobiecym ciałem. Wiadomo, że pochówek odbył się 400 lat temu. Pochodzi z XVII wieku i pozwala nam to zrozumieć Jakie są prądy intelektualne czasu. Ostatecznie sposób pochówku pozwolił nam wyjaśnić wiele rzeczy. Tajemnica śmierci przyciągała człowieka od niepamiętnych czasów. Jednak to, co wydarzyło się w tym konkretnym przypadku, jest jeszcze bardziej zaskakujące.

Zobaczmy zatem, co wydarzyło się w Niedaleko miasta Bydgoszcz. To odkrycie, które tłumaczy strach, że zmarły lada dzień wróci do życia. Czy naprawdę mówiono o zombie lub wampirach? Tego typu identyfikacje najwyraźniej nie istniały w tamtym czasie, ale biorąc pod uwagę, co zrobiono podczas pochówków, wydaje się, że istniały pewne podobieństwa. Oto klucze do tego innego i niepowtarzalnego przypadku.

Odkrycie w Polsce robi furorę, gdy zostało znalezione na cmentarzu

To normalne, że można znaleźć różne rzeczy i materiały w pobliżu Ciało, które tkwiło pod ziemią od setek lat. Przecież obyczaje każdego miejsca są inne i to w szczególności było bardzo powszechne. Dlaczego to, co zostało znalezione w Polsce, zwróciło uwagę środowiska archeologicznego? Wszystko wiąże się z rytuałami stosowanymi podczas grzebania kobiecego ciała. Kiedy ciało zostało odkryte, okazało się, że zawierało kosę otaczającą tokarkę. Wyglądało na to, że w przyszłości może uciec z tego miejsca.

W Polsce odkryli "Wampir": Nie ma kłów, ale został pochowany w bardzo szczególny sposób

Znaleziony szkielet kobiety z maczetą przyciągnął uwagę społeczności naukowej. obrazek: Ars Technica

Ten fakt może mieć różne odczyty. Wielokrotnie chowano człowieka obok broni, aby demony i inne mityczne stworzenia nie mogły przejąć ciała. Jednak w tym przypadku widać, że jest ku temu wyraźna wola Nie było sposobu, aby wrócić do życia bez zranienia. To jest główna cecha tego konkretnego przypadku. Jednak nie był to jedyny nowy przypadek, od tego czasu, według Ars Technicaznaleziono kłódkę przymocowaną do dużego palca.

Najwyraźniej włączenie ikony kłódki Zamknięcie sceny i niemożność powrotu. Tożsamość znalezionej kobiety jest nieznana, ale uważa się, że należy ona do statusu społecznego wyższej kasty. Świadczy o tym dokładny sposób, w jaki zwłoki zostały umieszczone w miejscu, w którym pozostawały przez 400 lat.

W Polsce odkryli "Wampir": Nie ma kłów, ale został pochowany w bardzo szczególny sposób

Ciało znalezione w Bydgoszczy zdradza pewną ciekawość dotyczącą rozumienia śmierci. obrazek: Ars Technica

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.