Niemcy przygotowują się do wyjazdu Angeli Merkel i za pięć miesięcy muszą wybrać swojego następcę | Międzynarodowe | Aktualności

Zarówno kraj, jak i Unia Europejska będą musiały zaakceptować nową postać polityczną, która ma wyłonić się z szeregów konserwatyzmu, socjaldemokracji czy środowiska.

Kanclerz Niemiec Angela Merkel po blisko 16 latach urzędowania stała się najważniejszym liderem w Unii Europejskiej (UE), ale to się zmieni we wrześniu, miesiącu, w którym kraj musi wybrać następcę kanclerza na najbliższe cztery lata. .

66-letnia Merkel została doradcą ds. Energii w Europie 22 listopada 2005 r., Aw 2018 r. Ogłosiła, że ​​nie będzie kandydować w piątych wyborach. Aby objąć władzę po 2021 roku. Termin minął i teraz zarówno Niemcy, jak i blok europejski muszą zaakceptować nową postać polityczną, która wyłoni się spośród konserwatystów, socjaldemokratów, a nawet z szeregów środowiska.

Armin Laschet, który został formalnie wybrany jako konserwatywny kandydat przez Chrześcijańsko-Demokratyczną Unię Niemiec (CDU) na kanclerz Niemiec, może być spadkobiercą umiarkowanej, proeuropejskiej passy Merkel.

Aby go zdobyć, Ten regionalny lider musi pokonać dwie główne przeszkody: przekonanie opinii publicznej i naprawę relacji z kanclerzem, Ze względu na różne poglądy na temat radzenia sobie z pandemią koronawirusa.

60-letni Laschet, często niedoceniany w polityce kraju, do tej pory przetrwał i pozostał w pierwszej linii wyścigu o reprezentowanie nadziei niemieckich konserwatystów w wyborach 26 września, w których ma duże szanse. .

60-letni Armin Laschet jest kandydatem Niemieckiej Unii Chrześcijańsko-Demokratycznej (CDU) do Kancelarii Niemiec, partii urzędującej kanclerz Angeli Merkel. Zdjęcie: twitter.com/ArminLaschet

Przyszły kandydat jest uważany za naturalnego spadkobiercę Merkel, która jest jej wyraźnym wzorem politycznym i jako jeden z nielicznych bez zastrzeżeń poparł kanclerz w jej decyzji o przyjęciu setek tysięcy imigrantów z Syrii i Afganistanu w 2015 roku. Jego szeroka integracja polityki, kiedy był ministrem regionu w 2005 roku, nazwał go „Turkami Ormianami” wewnątrz Unii Chrześcijańsko-Demokratycznej.

Inna postać będzie również szukała dostępu do kancelarii Jest obecnym ministrem finansów Olaf Schultz z Niemieckiej Partii Socjaldemokratycznej (SPD), Obecni partnerzy mniejszościowi w sojuszu z Merkel. Jednak w sondażach kandydat jest znacznie mniejszy niż Laschet – powiedział Swissinfo.

62-letni Schulze zyskał popularność w ostatnich miesiącach jako dyrektor milionowego planu gospodarczego mającego na celu ochronę niemieckiej gospodarki W czasie kryzysu wywołanego pandemią COVID-19. Jako szef portfela był odpowiedzialny za zarządzanie wypłatami miliardów euro na fundusze awaryjne, aby firmy, osoby samozatrudnione i rodziny radziły sobie z ekonomicznymi skutkami pandemii, opublikował również. Awangarda.

62-letni Olaf Schultz jest kandydatem do SPD i obecnym ministrem finansów. Zdjęcie: Twitter.com/OlafScholz

Jednak analitycy są zgodni, że niespodzianką może być partia ekologiczna Alianza 90 / Los Verdes, która na przestrzeni lat stała się podstawowym partnerem na niemieckiej scenie politycznej. Obecnie uczestniczą w jedenastu z szesnastu samorządów regionalnych.

Mianowanie 40-letniej Analiny Burbuk na stanowisko kanclerza przez Partię Środowiska, Zwróciła uwagę, ponieważ po raz pierwszy grupa polityczna wybrała kandydata na stanowisko kanclerza w wyborach powszechnych., Wskazuje DW.

Burbock, mało znana polityk regionalny we wschodniej Brandenburgii, dramatycznie rozwinęła swoją karierę i na początku 2018 roku zaczęła przewodzić.

Przyszłemu kandydatowi udało się usunąć 97% młodego i charyzmatycznego poparcia Roberta Habka, który byłby kandydatem na stanowisko doradcy ruchu.

40-letnia Analina Burbock jest kandydatką na doradcę środowiskowego partii ekologicznej Alianza 90 / Los Verdes. Zdjęcie: twitter.com/ABaerbock

Podczas, W ciągu prawie 16 lat urzędowania Merkel, wzorzec światowej polityki, zmagała się z jednym kryzysem po drugim. Od upadku światowego systemu finansowego w 2008 r., Zagrożeń rozpadem Unii Europejskiej, największej fali migracji do Europy w 2015 r., A teraz epidemii COVID-19, uważa się go za największy kryzys od 1945 r. wskazuje koniec drugiej wojny światowej BBC.

Plik „Koniec ery Merkel” Który zostanie ukończony w ciągu pięciu miesięcy, firma doradcza Eurasia uznała to za jedno z głównych zagrożeń dla kontynentu europejskiego w 2021 roku.

Bez umiejętności politycznych Merkel Unia Europejska stanęłaby w obliczu bezprecedensowego wewnętrznego podziału, z Polską i Węgrami po jednej stronie i 25 pozostałymi państwami członkowskimi po drugiej stronie; Jedność Francji i Niemiec również była zagrożona, a ich poglądy na przyszłość Europy były sprzeczne ”- mówi firma konsultingowa.

Zgoda kanclerza – która w ostatnich latach spowodowała pogorszenie jej stanu zdrowia, z napadami wstrząsów w 2019 roku, związanymi z rzadką chorobą zwaną pierwotnym drżeniem ortostatycznym – wynosi obecnie 70%, co daje jego partii dużą przewagę w wyborach, chociaż wielu analityków zgadzają się W najbliższym czasie widzą, że komuś trudno jest wypełnić pustkę, którą Merkel, doświadczony i utalentowany mąż stanu, opuści. (JA)

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *