Niemcy rozważają przekształcenie gazociągu Nord Stream II w instalację LNG

Niemieckie Ministerstwo Gospodarki rozważa ponowne przekształcenie części Nord Stream II Rurociąg W związku ze stacją gazu płynnego na wybrzeżu Bałtyku. W szczególności rząd zamierza wywłaszczyć część gazociągu znajdującego się w Niemczech i oddzielić go od reszty systemu.

Nord Stream II został zbudowany w celu transportu gazu z Rosji do Niemiec przez Morze Bałtyckie i choć ukończony, Nie został wdrożony Z powodu inwazji Moskwy na Ukrainę.

Ministerstwo uważa, że ​​rurociągi biegnące z lądu do morza można podłączyć do mobilnej stacji gazu płynnego. Technicznie proces jest wykonalny, ale istnieje szereg problemów prawnych, które należy rozwiązać zgodnie z informacjami z magazynu Der Spiegel.

Jednak rosyjski związek państwowy Gazprom, która jest częścią konsorcjum, które ma prowadzić gazociąg, może odmówić operacji. Niektórzy menedżerowie firmy mają nadzieję, że gazociąg będzie działał za dwa, trzy lata, kiedy skończy się wojna, a stosunki między Rosją a Niemcami zostaną znormalizowane.

Strach przed Rosją

Obawa w Berlinie polega na tym, że ta procedura wygeneruje Informacje zwrotne w Rosji W postaci np. wywłaszczenia niemieckich firm.

Resort odmówił potwierdzenia lub zaprzeczenia planów, a oficjalny rzecznik powiedział tylko, że możliwości budowy stacji paliw płynnych są nadal dyskutowane i że alternatywą może być wykorzystanie obecnej infrastruktury.

Stwórz Nord Stream 2 silne napięcia Między Niemcami a Stanami Zjednoczonymi, a także między Niemcami a wieloma krajami Europy Wschodniej.

Budowa gazociągu Nord Stream 1, kolejnego działającego gazociągu, spotkała się z krytyką, ponieważ pomogła zwiększyć zależność energetyczną Niemiec od Rosji, a także uszkodzić gazociągi biegnące przez Polskę i Ukrainę. Obecnie jednym z priorytetów rządu niemieckiego jest: Radykalne zmniejszenie zależności energetycznej w Rosji.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.