Niemcy wzywają kraje Bałkanów Zachodnich do przezwyciężenia różnic i przystąpienia do Unii Europejskiej

Niemcy wzywają kraje Bałkanów Zachodnich do przezwyciężenia różnic i przystąpienia do Unii Europejskiej

Niemcy wzywają przywódców krajów Bałkanów Zachodnich do przezwyciężenia konfliktów wewnętrznych w imię stabilności regionalnej i wspólnego celu, jakim jest wejście do Unii Europejskiej.

Konferencja w Berlinie ma na celu realizację ambicji Serbii, Kosowa, Bośni, Czarnogóry, Macedonii Północnej i Albanii, aby dołączyć do klubu społeczności.

„Obywatele Bałkanów Zachodnich mogą liczyć na Niemcy i mogą liczyć na dalsze wsparcie procesu berlińskiego. Tylko razem możemy pracować na rzecz bardziej suwerennej Unii Europejskiej. Tylko razem możemy chronić europejskie wartości i rządy prawa. Tylko razem wspólnie pokonamy ogromne wyzwania stojące przed naszym kontynentem i światem” – powiedział Olaf Scholz.

Ale kanclerz Niemiec nalegał, aby najpierw podjęli „odpowiednie wysiłki” w tym celu i ostrzegł przed jakimkolwiek zbliżeniem z Rosją.

Oczekuje się, że kraje podpiszą umowy ułatwiające podróże regionalne i wzajemne uznawanie stopni akademickich. Ale w szczególności między nimi są głębokie podziały Serbia i Kosowoktóre należy przezwyciężyć, zanim przystąpienie do Unii Europejskiej stanie się rzeczywistością.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *