Niemcy zapowiadają pomoc wojskową dla Ukrainy w wysokości ponad miliarda dolarów

Niemcy zapowiadają pomoc wojskową dla Ukrainy w wysokości ponad miliarda dolarów
Prezydent Niemiec Frank-Walter Steinmeier doznał w tym tygodniu niepowodzenia dyplomatycznego, kiedy Kijów odmówił mu pozwolenia na podróż na Ukrainę z innymi głowami państw. (Zdjęcie www.bundespraesident.de)

Niemiecki rząd ogłosił w piątek, że chce Otwarcie ponad miliarda dolarów pomocy wojskowej dla Ukrainyktórego rząd skarży się na nieotrzymywanie broni z Berlina.

W sumie Niemcy zdecydowały się na zwiększenie pomocy międzynarodowej w sektorze obronnym.do 2000 mln euro „(Ponad 2,16 miliarda dolarów)”, powiedział rzecznik rządu, cytowany przez francuską agencję informacyjną AFP.

W tym samym tonie wyjaśnił, że większość pomocy „będzie w formie pomoc wojskowa dla Ukrainy”.

Minister finansów Christian Lindner potwierdził na Twitterze, zapewniając Kijów, że pomoc gospodarcza „w większości trafi na Ukrainę”. Ponad 1000 milionów dolarów.

Środki zostaną wykorzystane przez Ukrainę głównie na: Finansowanie zakupu sprzętu wojskowego.

Ogłoszenie pojawia się tego samego dnia Prorektor Robert Habeck wezwany do wysłania Więcej broni Ukrainie, argumentując, że kraj „nie może przegrać” wojny i że prezydent Rosji Władimir Putin „nie może” jej wygrać.

Wywołało to narastającą debatę w Unii Europejskiej (UE) na temat tego, jaki rodzaj broni byłby odpowiedni do wysłania do sił ukraińskich.

Rosyjscy górnicy sprzątają na Ukrainie, fot. AFP
Ukraina i Rosja. Rosyjskie trałowce (fot. AFP)

Powinniśmy dać im więcej broni. Ukraina nie może przegrać, a Putin nie może wygraćPolityk i minister gospodarki Los Verdes również krzyczeli w uwagach do lokalnych mediów, dodając, że Berlin nie może zostawić Ukrainy samej w wojnie, ponieważ „również o nas walczy”.

Potem wyjaśnił język Zaznaczył, że kraj ma także „obowiązek nie stać się celem”, ale wysłać na Ukrainę „wszystko, co jest możliwe”.

Niemcy zamierzają zatem odpowiedzieć na: rosnąca krytyka Od władz ukraińskich, ale także od niektórych partnerów unijnych, takich jak Polska i kraje bałtyckie, o widocznym braku poparcia dla Kijowa w zakresie uzbrojenia, a nawet Zadowolenie z Moskwy.

Rząd Niemiec jest podzielony w sprawie dostaw ciężkiej broni na UkrainęPolitycy Partii Zielonych i Partii Liberalnej (FDP), tworzący koalicję rządową wraz z socjaldemokratami (SPD), domagają się większej pomocy dla KEV w postaci ciężkiej broni.

kanclerz Niemiec, Olaf Schultz do tej pory niechętnie dostarczał Kijowowi ciężką brońAle różnice mocno obciążają niemieckiego kierownictwa.

Prezydent Niemiec Frank-Walter Steinmeier poniósł w tym tygodniu porażkę dyplomatyczną, kiedy Kijów nie pozwolił mu podróżować Za Ukrainę z innymi głowami państw.

Steinmeier, który był dwukrotnie ministrem spraw zagranicznych w rządzie Angeli Merkel, fot. akt
Steinmeier, który był dwukrotnie ministrem spraw zagranicznych w rządzie Angeli Merkel (zdjęcie w aktach).

Steinmeier, który był dwukrotnie ministrem spraw zagranicznych w rządzie Angeli Merkel, znalazł się w ostatnich tygodniach pod ostrzałem za swoje rządy. Rzekomy brak stanowczości w stosunku do RosjiNiektóre z zarzutów obciążają także byłego konserwatywnego kanclerza.

Do teraz, Berlin pozwolił na dostawę materiałów wojskowych o wartości 186 mln euro (201 mln USD), według danych Ministerstwa Gospodarki.

Jednak te transporty sprzętu na Ukrainę – według Die Zeit – były bardziej „tragiczne” niż użyteczne.

Najpierw doszło do fiaska 5000 hełmów wojskowych, które zostały ustawione przed wybuchem wojny.

Ukraina nie chciała ich wtedy, ale „przyszli po rozpoczęciu inwazji, kiedy sytuacja na ziemi zmieniła się radykalnie, czyniąc zespół Jeszcze mniej potrzebne– kontynuuje gazeta.

Minister obrony Christine Lambrecht postanowiła wtedy wysłać broń przeciwpancerną i urządzenia przeciwlotnicze, ale wybrała sprzęt, który był częściowo Za stary, by był użyteczny.

Rząd dostarczył pociski przeciwlotnicze Strela, wyprodukowane w 1968 r., które są zbyt stare, aby można je było bezpiecznie wystrzelić, zgodnie z raportem niemieckiego wojska z listopada 2021 r. Powinien zostać zniszczony w 2014 roku.

Bombardowania na Ukrainie w Mariupolu Zdjęcie XINHUA
Ukraina. Wybuchy w Mariupolu (fot. XINHUA)

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *