Hiszpański operator przyznaje, że został wykluczony z oferty, która może wynieść 20 000 mln. Pokaz prowadzony przez KKR jest faworytem.
Cellnex potwierdza, że nie będzie brał udziału w gwiezdnym działaniu europejskiej infrastruktury telekomunikacyjnej: Sprzedaż wież Deutsche Telekom Kontrole w Niemczech i Austrii.
Poprzez oświadczenie Krajowej Komisji Giełdy Papierów Wartościowych (CNMV), Cellnex poinformował wczoraj o wycofaniu się z przetarguw którym zwycięży konsorcjum inwestorów KKR, Stonepeak i GIP, jak podał w poniedziałek dziennik Handelsblatt.
Ostateczny wynik nie jest jednak znany, choć oczekiwany jest w najbliższych dniach, z którymi hiszpańska firma spodziewa się niekorzystnego dla jej interesów orzeczenia. Inni operatorzy z tego sektora, tacy jak American Tower Corporation (ATC) czy Vantage Towers (oddzielny od Vodafone) mają już lokalizacje w Niemczech, co oznacza upośledzenie konkurencji.
Jak potwierdził EL MUNDO, Deutsche Telekom szedł ramię w ramię z Brookfieldem w frustrującym zakupie, który: Może zbliżyć się do 20000 milionów euro Na podstawie ocen analityków.
Cellnex Led Topas Martinez, ma na celu umocnienie się na powiązanym rynku, takim jak rynek niemiecki, na którym nie ma śladu, mimo że jego europejskie portfolio produktów przyrodniczych obejmuje Hiszpanię, Włochy, Holandię, Francję, Szwajcarię, Wielką Brytanię, Irlandię, Portugalię, Austrię, Danię , Szwecja i Polska. Projekt firmy pochodzenia katalońskiego miał charakter przemysłowy, a nie finansowy, z chęcią kontroli, która zwykle określała jej działalność: po pierwsze, pozostawiła Brookfield na pozycji mniejszościowej w stosunku do Cellnex w ramach wspólnej propozycji włamania do Niemiec; Po drugie, gdyby przejęli niemieckie wieże, wymagana pozycja tych inwestorów w stosunku do Deutsche Telekom również byłaby wyższa niż 50% ostatecznej spółki infrastrukturalnej – a być może nawet 70%.
Wydaje się jednak, że Deutsche Telekom woli połączyć siły z plikami finansowymi, być może pozostać udziałowcem przemysłowym w swoich wieżach, bez ingerencji. Niemiecki operator jest dużym referencją w swoim kraju, ale większość jego dochodów pochodzi ze Stanów ZjednoczonychDzięki T-Mobile. Wśród jego celów jest redukcja zadłużenia, które niedawno oszacowano na 135 miliardów euro.
Apetyt KKR na europejski rynek telekomunikacyjny jest żarłoczny. Ta amerykańska firma private equity została założona w listopadzie przez TIM (Telecom Italia) w drodze oferty przejęcia. W Hiszpanii KKR był częścią Telxius, dopóki Telefnica i Pontegadea (wehikuł inwestycyjny Amancio Ortegi) nie kupiły swoich 40% udziałów w firmie w lutym ubiegłego roku. Dodatkowo ta grupa venture capital jest jednym z właścicieli MsMovil poprzez Lorca Capital, obok Cinven i Providence.
standardowo
wiedzieć więcej
„Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia.”