Niemiecki minister żąda, aby projekt Nord Stream 2 nie był powiązany ze sprawą Navalny – Diario Digital Nuestro País


Budowa gazociągu Nord Stream 2. Sputnik

Berlin, 25 kwietnia (Sputnik). – Niemiecki minister gospodarki Peter Altmayer zażądał, aby projekt gazociągu Nord Stream 2 nie był powiązany z „odosobnionymi przypadkami”, jak np. Sprawa rosyjskiego przeciwnika Aleksieja Nawalnego.

„Musimy oceniać budowę gazociągu i podejmować decyzje niezależnie od pojedynczych przypadków” – powiedział minister w rozmowie z mediami Funk Media Group.

Altmire zauważył, że przez 50 lat „dostawy gazu ziemnego nie były wykorzystywane jako broń polityczna między Wschodem a Zachodem. „Musisz o tym pomyśleć, zanim odejdziesz od tego podejścia” – skomentował.

Jednocześnie Altmire ostrzegał przed podważaniem interesów bezpieczeństwa Ukrainy i podkreślał, że tranzyt gazu przez Ukrainę będzie kontynuowany po ukończeniu gazociągu.

Minister gospodarki Niemiec powiedział: „Budując tak zwane stacje gazu skroplonego, gwarantujemy sobie możliwość zademonstrowania naszej niezależności od gazu pompowanego rurociągiem w przypadku, gdy Rosja będzie próbowała wywierać presję polityczną poprzez gaz”.

Celem projektu Nord Stream 2 jest uruchomienie gazociągu, który transportuje do 55 000 mln metrów sześciennych gazu ziemnego rocznie z Rosji do Niemiec, przechodząc przez wody terytorialne lub wyłączne strefy ekonomiczne w Danii, Finlandii, Niemczech i Rosji. I Szwecja.

Stany Zjednoczone sprzeciwiają się nowemu gazociągowi, który stara się sprzedawać LNG ze swoich złóż łupkowych do Europy i wielu krajów europejskich, takich jak Polska, Łotwa i Litwa. (Sputnik)

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *