Nierówność dochodów / La Nación została zmniejszona o 5% w Paragwaju ze względu na skutki epidemii

Nierówność dochodów / La Nación została zmniejszona o 5% w Paragwaju ze względu na skutki epidemii

Genewa, Szwajcaria. Agencja prasowa France.

Dyrektor Generalny Światowej Organizacji Zdrowia, Tedros Adhanom Ghebreyesus, powiedział, że nierówności w dostępie do szczepionek przeciwko COVID-19 między bogatymi i biednymi krajami „rosną” i stają się „brzydkie”. „W styczniu ogłosiłem, że świat jest na krawędzi katastrofalnej moralnej porażki, jeśli nie zostaną podjęte pilne działania w celu zapewnienia sprawiedliwej dystrybucji szczepionek antywirusowych.” Mamy środki, aby uniknąć tej porażki, ale zaskakująco niewiele zostało zrobione, aby tego uniknąć ”- powiedział na konferencji prasowej. Podkreślił, że„ różnica między liczbą szczepionek podawanych w bogatych krajach a liczbą szczepionek podawanych przez Covax rośnie i staje się coraz bardziej brzydka każdego dnia ”.

Pokrycie 20%

Międzynarodowy system Covax, specjalnie stworzony przez Światową Organizację Zdrowia, ma na celu dostarczenie w tym roku dawek 20% populacji prawie 200 krajów i terytoriów, a także posiada mechanizm finansowania, który ma pomóc 92 krajom w niekorzystnej sytuacji. „Kraje, które obecnie szczepią młodych ludzi, którzy są zdrowi i są narażeni na niskie ryzyko zarażenia się wirusem Covid-19, robią to kosztem życia pracowników służby zdrowia, osób starszych i innych grup ryzyka w innych krajach, „powiedział szef WHO. .

Najbiedniejsze kraje zastanawiają się, czy bogate kraje naprawdę mają na myśli to, co mówią, kiedy mówią o solidarności. Podkreślił, że nierówna dystrybucja szczepionek była nie tylko skandalem etycznym, ale była również szkodliwa ekonomicznie i epidemiologicznie. „Niektóre kraje spieszą się, by zaszczepić całą populację, podczas gdy inne nie mają żadnego. Może to zapewnić bezpieczeństwo na krótką metę, ale jest to fałszywe poczucie bezpieczeństwa”.

zaawansowane

Według Agence France-Presse Balance na całym świecie podano ponad 430 milionów dawek, w tym ponad jedną czwartą w Stanach Zjednoczonych. Izrael jest zdecydowanie najbardziej rozwiniętym krajem, a prawie 60% jego populacji otrzymuje co najmniej jedną dawkę. Tylko 0,1% dawek podawanych na świecie znajdowało się w krajach „o niskich dochodach”, podczas gdy kraje „o wysokich dochodach” (16% światowej populacji) koncentrowały ponad połowę wstrzykniętych dawek.

Podczas gdy czapka wciąż ucieka

Trzecia fala Covid-19 nie ustaje w swoim rozwoju w świecie skupionym na zdobywaniu szczepionek, podczas gdy pojawiają się protesty przeciwko nowym ograniczeniom, które mają na celu powstrzymanie wirusa Corona. W zeszłym tygodniu na świecie dochodziło do średnio 465 300 nowych infekcji dziennie. Z wyjątkiem Afryki i Bliskiego Wschodu wszystkie regiony odnotowały wzrosty: Azja + 34%, Europa + 18%, Stany Zjednoczone / Kanada + 15%, Ameryka Łacińska i Karaiby + 5%. Tymczasem liczba zgonów na świecie przekroczyła 2,7 miliona, zgodnie z bilansem AFP opartym na oficjalnych danych.

Rzecznik Rady Europejskiej powiedział: „Po wzroście liczby przypadków koronawirusa w państwach członkowskich” przewodniczący Rady Europejskiej Charles Michel zdecydował o odbyciu odległego spotkania przywódców Unii Europejskiej w czwartek i piątek. Ze względu na rosnącą liczbę zakażeń niektóre kraje w Niemczech wzywają do przedłużenia ograniczeń do kwietnia, zgodnie z dokumentem zweryfikowanym przez Agence France-Presse, pomimo stresu obywateli związanego z tymi środkami. Tysiące demonstrowało w sobotę w różnych krajach (Niemcy, Holandia, Austria, Bułgaria, Szwajcaria, Serbia, Polska, Francja i Wielka Brytania), a także w Kanadzie przeciwko ograniczeniom zdrowotnym.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *