Nieskuteczność władcy wyklucza Boliwię z korytarza oceanów

Papież Franciszek wzywa do piękna opartego na różnorodności wszystkich

„Z powodu tych blokad w Cuatro Canadas, które nie spełniają ich żądań z powodu tej nieskuteczności pana Fernando Camacho, jest teraz konsekwencja odejścia Boliwii od korytarza oceanicznego (…)” – potwierdził prezes WIĘCEJ Siedziba Santa Cruz.

Ustawodawca zapewnił, że kraj góralski nie jest już częścią tego wielonarodowego projektu i że Paragwaj ignoruje go „na bok”, zgodnie z notatką służby prasowej Izby Deputowanych.

Korytarz połączy oceany Atlantycki i Spokojny, aw jego rozwój zaangażowane są także Paragwaj, Argentyna, Brazylia i Chile.

Oprócz transportu towarów i pasażerów między portami po obu stronach kontynentu ten integracyjny cel ma wymiar gospodarczy, kulturowy, naukowy, regionalny i polityczny.

Według źródła parlamentarnego Paragwaj zdecydował się wykluczyć stronę boliwijską, ponieważ nie ma wystarczającej infrastruktury drogowej oraz ze względu na częste zamykanie głównych dróg.

Mendoza zwrócił uwagę, że ta decyzja oznacza całkowitą stratę dla Santa Cruz z powodu Camacho, który powiedział, że nie biega, nie pracuje i nie odpowiada na aspiracje mieszkańców Santa Cruz.

Poseł dodał, że złoży Radzie Legislacyjnej prośbę o ustne sprawozdanie wyjaśniające gubernatorowi stan rozbieżności, które powtarzają się w tym resorcie z oblężeniem i innymi groźbami środków nacisku.

Po kilkudniowym oblężeniu organizacje społeczne w Cuatro Canadas zagroziły zamknięciem wszystkich wejść do tej gminy z powodu niechęci premiera do dialogu.

Camacho wezwał ich na rozmowy we wtorek, a następnie nie wziął udziału w spotkaniu z komisją specjalną.

Wśród roszczeń zmobilizowanych znajdują się budowa odcinka autostrady z Quattro Canadas do Puerto Banegas, elementy (boksy) okręgu zdrowia i badanie techniczne, aby gmina została włączona do klasy B.

Proszą również o środki na śniadanie szkolne i wypłatę tantiem za administrację od 2015 do 2021 roku.

W ubiegłym tygodniu gmina San Julian również zastosowała środki nacisku, ale zniosła blokadę po porozumieniu z władzami hrabstwa.

mem / jpm

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.