Nikaragua aktywnie współpracuje ze Stowarzyszeniem Narodów Karaibów – Prensa Latina

Urugwajscy naukowcy nie zgadzają się z rządowymi środkami zwalczania wirusa Covid-19 - Prensa Latina

Prezydent Daniel Ortega i wiceprezydent Rosario Murillo rozmawiali w piątek z Sabongiem, który przebywa z trzydniową wizytą w kraju Ameryki Środkowej, na temat wpływu epidemii Covid-19 na Wielkich Karaibach, notatka z prasy rządowej Nikaragui .

Dokonano również przeglądu priorytetów stowarzyszenia w takich dziedzinach, jak transport, handel, turystyka i współpraca.

Ortega wyraził zainteresowanie Nikaragui dalszym umacnianiem Stowarzyszenia Państw Karaibów i znaczenie nadania priorytetu większej jedności między krajami Wielkich Karaibów w obliczu zagrożeń, takich jak globalne zmiany klimatyczne.

Mąż stanu podkreślił ogromne słabości Karaibów, które są nieustannie nękane klęskami żywiołowymi.

Ze swojej strony Murillo wyjaśnił konieczność zjednoczenia wysiłków państw członkowskich Ligi w walce z epidemią, a jednocześnie w walce z ubóstwem.

Sabong podkreślił aktywną rolę, jaką Nikaragua odegrała w rewitalizacji i restrukturyzacji ACS.

Odniósł się do znaczenia Deklaracji z Managui dla „ zjednoczenia wysiłków na Karaibach w walce ze zmianami klimatycznymi ”, która została zatwierdzona przez szefów państw i rządów regionu podczas VIII Szczytu Stowarzyszenia, który odbył się w Managua, pod koniec marca 2019 r.

Na posiedzeniu gabinetu ACS, zaplanowanym na około 27 maja, w porządku obrad znajdą się środki mające na celu usprawnienie jego pracy, oprócz usprawnienia procesów administracyjnych i finansowych oraz rozwoju zdolności do zarządzania projektami regionalnymi, powiedział Sabong.

msm / fgn

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *