Nikaragua aktywnie współpracuje ze Stowarzyszeniem Narodów Karaibów – Prensa Latina

Urugwajscy naukowcy nie zgadzają się z rządowymi środkami zwalczania wirusa Covid-19 - Prensa Latina

Prezydent Daniel Ortega i wiceprezydent Rosario Murillo rozmawiali w piątek z Sabongiem, który przebywa z trzydniową wizytą w kraju Ameryki Środkowej, na temat wpływu epidemii Covid-19 na Wielkich Karaibach, notatka z prasy rządowej Nikaragui .

Dokonano również przeglądu priorytetów stowarzyszenia w takich dziedzinach, jak transport, handel, turystyka i współpraca.

Ortega wyraził zainteresowanie Nikaragui dalszym umacnianiem Stowarzyszenia Państw Karaibów i znaczenie nadania priorytetu większej jedności między krajami Wielkich Karaibów w obliczu zagrożeń, takich jak globalne zmiany klimatyczne.

Mąż stanu podkreślił ogromne słabości Karaibów, które są nieustannie nękane klęskami żywiołowymi.

Ze swojej strony Murillo wyjaśnił konieczność zjednoczenia wysiłków państw członkowskich Ligi w walce z epidemią, a jednocześnie w walce z ubóstwem.

Sabong podkreślił aktywną rolę, jaką Nikaragua odegrała w rewitalizacji i restrukturyzacji ACS.

Odniósł się do znaczenia Deklaracji z Managui dla “ zjednoczenia wysiłków na Karaibach w walce ze zmianami klimatycznymi ”, która została zatwierdzona przez szefów państw i rządów regionu podczas VIII Szczytu Stowarzyszenia, który odbył się w Managua, pod koniec marca 2019 r.

Na posiedzeniu gabinetu ACS, zaplanowanym na około 27 maja, w porządku obrad znajdą się środki mające na celu usprawnienie jego pracy, oprócz usprawnienia procesów administracyjnych i finansowych oraz rozwoju zdolności do zarządzania projektami regionalnymi, powiedział Sabong.

msm / fgn

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *