Nikaragua obejmuje tymczasowe przewodnictwo w Regionalnym Urzędzie Morskim (+ zdjęcie)

Nikaragua obejmuje tymczasowe przewodnictwo w Regionalnym Urzędzie Morskim (+ zdjęcie)

Miało to miejsce podczas 45. spotkania Cockatram, które odbyło się w Centrum Kongresowym Olof Palme w tej stolicy.

Podczas spotkania, w którym uczestniczyły delegacje z Gwatemali, Salwadoru, Hondurasu, Kostaryki, Panamy, Republiki Dominikany i kraju gospodarza, dyrektor generalny National Ports Company of Nikaragua, Virgilio Silva, podziękował organizacji za podjętą decyzję. Należy do Środkowoamerykańskiego Systemu Integracyjnego.

Urzędnik rządu Nikaragui zwrócił uwagę, że porty morskie w regionie stanowią strategiczne połączenie na przesmyku i podkreślił, że stały się frontem i motorem gospodarczym każdego kraju.

Silva zasugerował, aby porty Ameryki Środkowej i Dominikany kierowały procesami zadowolenia klientów, systemami wymiany informacji, programami szkoleniowymi i ciągłymi udoskonaleniami.

Podkreślił znaczenie modernizacji chodników, aby sprostać obecnemu i przyszłemu zapotrzebowaniu oraz przyczynić się do procesu społecznego i gospodarczego w swoich krajach.

Dodał w związku z tym, że porty umożliwiają wymianę handlową, są motorem wzrostu gospodarczego, tworzą miejsca pracy i zachęcają do turystyki.

Według oficjalnych źródeł w regionie Ameryki Środkowej znajduje się 47 terminali portowych, które w drugiej połowie tego roku obsłużyły ponad 8500 statków i przeładowały 88,5 mln ton ładunków.

jha/ybv

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *