Nikaragua zobowiązała się do zmniejszenia ubóstwa i nierówności • Pracownicy

Administracja rządu Nikaragui kontynuuje dziś mnóstwo projektów i zasobów przeznaczonych na zmniejszenie ubóstwa i nierówności, z priorytetem dla najbardziej narażonych grup społeczno-ekonomicznych.

Plany koncentrują swoje propozycje na mikro, małych i średnich producentach. Korporacje, firmy i instytucje ze sprawiedliwą redystrybucją dochodów i sprawiedliwością społeczną oraz wdrażają politykę bezpieczeństwa żywnościowego i żywieniowego oraz suwerenności.

Celem egzekutywy, kierowanej przez prezydenta Daniela Ortegę i wiceprezesa Rosario Murillo, jest zapewnienie prawa nikaraguańskich rodzin do posiadania odpowiedniej żywności i zaopatrzenia po uczciwych cenach dla producenta i konsumenta.

Od czasu powrotu do władzy Sandinistowskiego Frontu Wyzwolenia Narodowego w 2007 roku aż do zeszłego roku, oficjalne dane ujawniły wzrost produkcji w sektorze rolnym o 76 procent, mimo że kraj aspiruje do osiągnięcia bezpieczeństwa i pełnej suwerenności żywnościowej w 2026 roku.

Administracja Sandinisty przeprowadziła m.in. dostarczenie 400 000 obligacji technicznych na nasiona, założenie ferm trzody chlewnej, szkolenia dla techników i producentów oraz opracowanie nowych odmian roślin uprawnych.

Inne programy obejmują University in the Field, również koordynowany przez Krajową Radę Uczelni, działający od prawie dekady, w tym roku planowany nabór 5000 studentów i 10 miejsc pracy związanych ze zrównoważonym rozwojem, agroekologią, ekonomią wsi oraz rolnictwem i zdrowiem. (wzięte z PL)

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *