Nikaraguańczycy świętowali 17 lat bezpłatnej edukacji

Nikaraguańczycy świętowali 17 lat bezpłatnej edukacji

W czwartek nauczyciele i uczniowie wzięli udział w kolorowej przyczepie kempingowej z okazji rocznicy, a uczestnicy podkreślali rozwój sektora podczas drugiej fazy rewolucji sandinistowskiej, która rozpoczęła się w 2007 r. i której przewodniczył Prezydent Daniel Ortega.

W oświadczeniach prasowych dyrektor generalna ds. szkolnictwa średniego Melba Lopez podkreśliła transformację, jakiej kraj był świadkiem w tej dziedzinie w ciągu ostatnich siedemnastu lat, i podkreśliła, że ​​Nikaragua ma ujednolicony i humanitarny system edukacji.

Sto procent szkół posiada technologię edukacyjną, wczesna edukacja obejmuje więcej dzieci, a eksperymentalizm został ograniczony – dodała Lopez.

„Matematyka wkracza w bardziej przyjazny sposób dzięki projektowi Nicamate, który jest już zainstalowany w szkole średniej, a my robimy postępy w szkole podstawowej, dzieci pierwszego pokolenia uczą się języka angielskiego, podręczniki są gotowe, a teraz wyruszamy z większą liczbą ponad 800 nauczycieli w zawodzie artystycznym” – podkreślił.

Odniósł się do edukacji na wsi, zauważając, że do ubiegłego roku w tych ośrodkach edukacyjnych, które mają produktywny program edukacyjny, wzmacniający korzenie społeczne, przy współpracy instytucjonalnej z Kuratorium Edukacji Narodowej, zarejestrowało się ponad 80 000 uczniów.

Edukacja jest jednym z priorytetowych sektorów Zarządu Sandinista, który co roku gwarantuje także przekąski szkolne, które przyczyniają się do i wzmacniają żywienie dzieci i młodzieży na różnych poziomach edukacji.

rgh/ybv

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *