Niski poziom szczepień powoduje nową falę Covid-19 w Europie

Europa przejść przez Nowa fala z infekcja z COVID-19, w dużej mierze wyjaśnione przez niski poziom szczepień na tym kontynencie. Fala jest mało prawdopodobna w Ekwador, według ekspertów.

Około 700 000 osób może umrzeć do wiosny COVID-19 W Europie, jeśli obecny trend infekcji się utrzyma, biuro regionalne Światowa Organizacja Zdrowia (Kto jest).

Przewidywania Światowej Organizacji Zdrowia wskazują, że 25 krajów z obszar europejski Ryzyko cierpienia z powodu braku łóżek w szpitalach i może osiągnąć stan skrajnego lub ciężkiego stresu w 49 FIA Od teraz do marca 2022 roku.

Jednakże, Liczby z szczepionka W ostatnich dniach niewiele się zmieniło, a instytucje wspólnotowe są coraz bardziej zaniepokojone niskim wskaźnikiem szczepień w Unii Europejskiej (UE).

W tym obszarze nie leki Wystarczająco, aby uodpornić całą populację, ale oceniaj z pełna agenda Jest prawie w stagnacji na poziomie 65,5%.

Nie wolno nam zapominać, że 1600 osób umiera codziennie na koronawirusa w Unii Europejskiej. Dlatego szczepienia i środki higieny są aktem solidarności i ratują życie” – powiedziała 23 listopada w Parlamencie Europejskim przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen.

Spadek szczepień to nie jedyny powód tej nowej fali infekcji, według Kim jest.

Uważa się, że ciało wysoka transmisja pole jest posłuszne zmienna delta, Ten wyciąg z ograniczenia, do spadku temperatury i wynikającego z tego wzrostu Spotkania zatrudnienie wnętrzeI tak również dla dużej liczby osób, które nie zostały jeszcze zaszczepione.

Aby żyć z tym wirusem i żyć na co dzień, potrzebujemy podejścia, które wykracza poza szczepionkę. Oznacza to otrzymywanie standardowych dawek i boostera, jeśli jest on oferowany, ale także włączenie środków zapobiegawczych do naszej rutyny” – powiedział Hans Kluge, dyrektor WHO na Europę.

Wiele krajów UE już rozpoczęło hartowanie ten ograniczenia Próbować powstrzymać infekcję, na przykład Austriaczyja populacja jest liczona; Belgia, co ponownie wprowadziło obowiązek pracy zdalnej i ograniczyło możliwość rozrywki, lub GrecjaUniemożliwia to osobom niebędącym restauracjami wchodzenie do lokali rozrywkowych.

Mniej szczepień odbywa się na wschodzie

Średni wskaźnik szczepień wynoszący 65,5% całej populacji UE wskazuje na istotne różnice między krajami, a w szczególności wyraźny podział między: że to i zachód Powierzchnia.

W Europie Wschodniej stawki są znacznie niższe i wynoszą 53% w Polska, 45% w Słowacja, 35% w Rumunia lub 24% w Bułgaria.

Na Zachodzie są lepsze wskaźniki szczepień. Podczas IrlandiaI PortugaliaI Dania NS Hiszpania Zaszczepili około trzech czwartych swoich obywateli, Holandia utrzymuje się na poziomie 68%, Niemcy 67% Grecja 61% i Austria 58%

Czy to samo może się zdarzyć w Ekwadorze?

Eksperci twierdzą, że w Ekwadorze nie będzie „Fala” infekcji Covid-19 jest tak samo silny jak ten zarejestrowany w Europie.

Andrea Gomez, epidemiolog, powiedział, że w Ekwadorze było: Znaczący wzrost z nowe przypadki. Pamiętaj jednak, że nie zobaczysz gwałtownego wzrostu.

Głównym powodem jest to, że szczepienia przeciwko COVID-19 postępują w kraju w dobrym tempie. W niedzielę 21 listopada 2021 r. 10,8 mln Ekwadorczyków zostało w pełni zaszczepionych przeciwko tej chorobie. Stanowi 61,1% z 17,7 mln populacji według pomiarów szczepień z Ministerstwo Zdrowia (Małe i średnie firmy).

Dodał: „W kraju należy zauważyć, że osoby w wieku powyżej 85 lat otrzymały pełne szczepienia, czyli 100% według oficjalnych danych”.

Mówi, że ponad 80% osób w wieku powyżej 65 lat zostało zaszczepionych. Podobnie trwa szczepienie dzieci powyżej 5 roku życia.

Dla epidemiologa szczepionki zostały podane Pozytywne rezultaty, więc nie ma dużej liczby zabiegów w szpitalu.

Ponadto obywatele utrzymują środki bezpieczeństwa biologicznegoJak używanie masek.

Zauważa, że ​​w krajach europejskich to się nie zachowało. Więc te paznokcie z sprawy.

Gomez też oszczędza Pozytywne powstrzymywanie przypadków zmienna delta, w miastach takich jak El Oro. Postęp tej alternatywy mógł zostać zatrzymany po wprowadzeniu środków ograniczających ruch.

Podjąć środki ostrożności

Raul Delgado, architekt i ekspert ds. modelowania w pandemia, zgadza się, że Ekwador nie stanie przed silną falą infekcji, takich jak kraje europejskie.

Ostrzega jednak, że wzrasta liczba przypadków, które mogą komplikować system z Zdrowie publiczne.

Obecnie w Ekwadorze wiele szpitali zamknęło swoje strefy Covid-19. Właśnie Sanatoria Stróż„Zwracaj uwagę na zarażonych. W przypadku wzrostu liczby zachorowań uruchomione zostaną 42 domy opieki zdrowotnej dla planów awaryjnych ogłoszonych przez Ministerstwo Zdrowia Publicznego kilka tygodni temu.

w Raport z covid19, 23 listopada 2021 r. odnotowano wzrost liczby spraw o 267 w porównaniu do dnia poprzedniego.

Jhommara Bautista, ekspert w dziedzinie biotechnologii, wyjaśnia, że ​​w tej chwili musimy… Edukacja więcej za Obywatele. Jest to konieczne, ponieważ się otworzyły metryka 100% i ma Ożywiaj Mega Wydarzenia.

„Konieczne jest budowanie świadomości społecznej poprzez kampanie medialne, bo ignorancja bierze się z odmowy szczepień. Jednocześnie będzie można zmotywować ludzi do przyjęcia trzeciej dawki” – uważa Bautista.

Ekwador nie zaproponował ograniczenia podróży

Juan Zapata, prezydent Komitet ds. Operacji Kryzysowych (COE) Nacional, powiedział, że agencja monitoruje sytuację w krajach europejskich ze względu na wzrost liczby przypadków COVID-19.

Wskazał, że się nie wzbogacili Nowe rekomendacje Dla Ekwadorczyków, którzy podróżują do krajów europejskich. Oznacza to, że nie zaproponowano żadnego ograniczenia podróży. Brak obowiązku składania wniosków Testy PCR wjazd dla osób pochodzących z tych krajów.

„Jako krajowy COE nie wydaliśmy tych zaleceń dla podróżujących Ekwadorczyków. Aby wjechać do kraju, test PCR jest przechowywany przez co najmniej 72 godziny lub zaświadczenie o szczepieniu w pełnej dawce jest przechowywane przez co najmniej 14 dni” Zapata wyjaśnione.

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *