No Nasion / Jeśli konsumpcja się nie poprawi, nie będzie wyjścia z kryzysu – mówi analityk

No Nasion / Jeśli konsumpcja się nie poprawi, nie będzie wyjścia z kryzysu – mówi analityk

Wzrost cen paliw i żywności spowodowany czynnikami międzynarodowymi grozi pogorszeniem sytuacji gospodarczej na całym świecie. Analityk ekonomiczny Pablo Herkin podkreślił, że głównym problemem Paragwaju jest niska konsumpcja, która może pozostawić nas bez możliwości wyjścia z kryzysu.

W kontakcie z Unicanal Herkin podkreślał, że słusznie jest mówić o kryzysie w kraju, bo wymagają tego warunki, choć nie oznacza to, że Paragwaj tonie, ale raczej nie ma wzrostu. Sytuację tę może pogorszyć groźba spadku konsumpcji, ponieważ odnotowano już duże liczby.

Jeśli nie zwiększymy konsumpcji, nie będziemy mieli szans na wyjście z tego kryzysu. Musimy zobaczyć, w jaki sposób chronimy bieżące zużycie, aby dalej nie spadało i jak będziemy je podtrzymywać i starać się je przywracać. Analityk powiedział, że problemem jest konsumpcja, ludzie nie mają pieniędzy na zakup ze względu na niskie dochody i historycznie wysoką inflację.

To może Cię zainteresować: Most integracyjny: Konsorcjum Central Division zostanie ukończone przed wrześniem

Pablo Herkin zauważył, że konsumpcja spada od 40% do 50%, co jest ogromnym problemem dla kraju. Plik graficzny.

Powiedział, że ubóstwo i skrajne ubóstwo wzrosło w całej Ameryce Łacińskiej w wyniku tego, co wynikało w szczególności z wysokich cen paliw, a mianowicie inflacji. Z drugiej strony zwrócił uwagę, że przyczyną tej sytuacji był również inny czynnik, z którym nie możemy sobie poradzić i związany jest z warunkami klimatycznymi, gdzie przedłużająca się susza spowodowała utratę blisko 80% całkowitej produkcji.

Odnosząc się do tych strat, zauważył, że w związku z tym spadkiem produkcji, zwłaszcza soi, do naszego kraju przestanie wchodzić ponad 4000 milionów dolarów, co poruszy całą gospodarkę Paragwaju. Do tego dochodzi wspomniana wyżej sytuacja w odniesieniu do konsumpcji, gdzie według Herkena można mówić o spadku od 40% do 50%.

„Kiedy przeprowadzamy analizę gospodarki i diagnozę, która ma określić największy problem, przed którym obecnie stoimy, kilkakrotnie w historii Paragwaju odkrywamy, że największym problemem, przed którym stoimy, jest masowa redukcja konsumpcji. podstawowy dramat, którego doświadczamy dzisiaj z ekonomicznego i społecznego punktu widzenia, polega na tym, że ludzie nie konsumują i że prawdopodobnie nastąpi spadek z 40% do 50%.

Czytaj więcej: Uruchomienie pierwszej w kraju cyfrowej biblioteki ekonomii i finansów

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *