Norwegia zastępuje Chiny na czele eksportu ryb |

Norwegia przesiedlony Chiny W 2020 roku jako lider w eksporcie ryb, skorupiaków, mięczaków i innych bezkręgowców wodnych.

Podczas gdy Norwegia wyeksportowała ten asortyment produktów o wartości 10 717 mln USD w zeszłym roku, sprzedaż zagraniczna Chin wyniosła 10 712 mln USD.

Dlatego przewaga Norwegii nad Chinami była marginalna.

Norweski eksport ryb, skorupiaków, mięczaków i innych bezkręgowców wodnych odnotował roczny spadek o 8,2%, podczas gdy odpowiedni eksport z Chin skurczył się o 14,1% rok do roku.

Z drugiej strony, norweska sprzedaż zagraniczna koncentruje się na łososiu, makreli i dorszu.

Z drugiej strony chiński eksport ryb i innych produktów objętych obejmuje mięczaki, filety rybne, filety z dorsza i filety z mintaja.

eksport ryb

W kontekście: Norweska gospodarka kontynuowała ożywienie pod koniec 2020 r., po pandemii Covid19, która spowodowała gwałtowny spadek aktywności wiosną 2020 r.

Rozwój sytuacji gospodarczej był silniejszy niż oczekiwano, a wstępne dane z rachunków narodowych wskazują, że środki ograniczające ograniczają aktywność gospodarczą nieco mniej niż wcześniej zakładano.

Od początku roku rosnące wskaźniki infekcji doprowadziły do ​​bardziej rygorystycznych środków ograniczających i opóźnień w ponownym otwarciu firmy.

Aktywność nieco zwolniła w styczniu, a kontynentalny PKB był o około 1,5% niższy niż przed wybuchem Covid-19.

Ponadto, zgodnie z norweski bank centralny, Działania te mają szczególny wpływ na usługi związane z kulturą, hotelami, restauracjami i transportem.

W południowo-wschodniej Norwegii niektóre sektory handlu detalicznego również ucierpiały z powodu niedawnego obowiązkowego zamknięcia działalności.

Surowe zasady wjazdu do Norwegii ograniczają podaż zagranicznej siły roboczej i oczekuje się, że w szczególności wpłyną one na działalność budowlaną.

Wśród największych destynacji dla norweskiego eksportu ryb PolskaA DaniaA FrancjaA Zjednoczone państwo s Holandia.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *