Novak Djokovic i Daniil Miedwiediew zadebiutowali zwycięstwem w Tokio 2020

Światowy numer jeden Novak Djokovic i Daniil Miedwiediew (N.2) rozpoczęli swoją podróż od zwycięstwa w Tokio 2020, pierwszego upalnego i wilgotnego dnia, gdy Hiszpanka Paula Padusa pokonała Kristinę Mladenovic z Francji i Igę Swatic z Polski w drugiej rundzie.

Djokovic, w nieustępliwej formie po zwycięstwie z Rolandem Garrosem i Wimbledonem w ciągu ostatnich dwóch miesięcy, potrzebował zaledwie godziny, aby pokonać 28-letniego Hugo Delina z Boliwii, który zajął 139. miejsce w światowym rankingu i mierzył się z numerem jeden. Zwracam się do serbskiego.

Zadanie Delina było praktycznie niemożliwe, aby zirytować Djokovica, który po wygraniu Australian Open na początku roku, szuka w Tokio tytułu, który pozwoli mu kontynuować jego aspiracje do zdobycia złotego tytułu.

Jeśli zdobędzie złoto w Tokio, Serb będzie miał tylko US Open, aby zasymulować osiągnięcie niemieckiej tenisistki Steffi Graf, jedynej w historii, która w tym samym roku wygrała wszystkie cztery turnieje wielkoszlemowe i zdobyła złoto olimpijskie.

“Cieszę się, że przekroczyłem tę pierwszą przeszkodę. Myślę, że ciężko grałem na boisku. Djokovic, który został znokautowany w Rio 2016 w pierwszej rundzie przez Argentyńczyka Juana Martina del Potro, powiedział: Zawsze możesz zrobić lepiej, ale ja Jestem zadowolony z pierwszego meczu” – powiedział Djokovic.

Rozwój meczu był bardzo podobny w obu setach: Djokovicowi udało się złamać przeciwnika przed połową dwóch setów i zakończył seta czas odpoczynku Spierać się, konkurować lub rywalizować.You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

„Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *