Nowa edycja Europejskiego Spotkania Filmowego odbędzie się w maju za darmo online

Faza II z 17. Wersja Europejskiego Spotkania Filmowego (ECE), która zawiera specjalny zestaw 19 filmów z 14 krajów, będzie dostępna online bezpłatnie od 1 do 30 maja, miesiąca, w którym obchodzony jest Dzień Europy.

Filmy z Niemiec, Austrii, Belgii, Chorwacji, Danii, Słowenii, Hiszpanii, Finlandii, Francji, Włoch, Polski, Portugalii, Rumunii i Szwecji, wraz z różnymi działaniami, utworzą nowe spotkanie, na którym zaprezentowane zostaną programy z perspektywą płci, zgodnie z oświadczeniem.

Wybrane tytuły będą dotyczyły między innymi nierówności, upodmiotowienia, dyskryminacji i wykluczenia.

W tym roku będzie wiele współpracy w ramach programów, a także wydarzeń specjalnych, takich jak inicjatywa Spotlight, promowana przez ONZ i Unię Europejską, mająca na celu wyeliminowanie wszelkich form przemocy wobec kobiet i dziewcząt, w ramach myślenia opartego na wspólnym działaniu. analiza filmu programowego, który porusza kwestię przemocy.

Z drugiej strony, aby poszerzyć zakres wspólnych tematów, takich jak płeć, integracja i migracja, Europejska Komisja Gospodarcza współpracowała z Międzynarodowym Festiwalem Filmów o Prawach Człowieka (FICDH) nad zaprezentowaniem francuskiego filmu „Dziewczyna” („Petite Fille”), jako część programowa tej edycji.

Wreszcie, aby uczcić Dzień Europy i zaoferować bezpośrednie spotkanie, jeśli pozwalają na to warunki zdrowotne i obowiązujące przepisy, film z tej wersji zostanie pokazany bezpłatnie i otwarty dla publiczności w Sala Argentina z Centrum Kultury Kirchner.

Europejskie Spotkanie Filmowe, którego pierwsza faza odbyła się w listopadzie ubiegłego roku, było koordynowane przez delegację Unii Europejskiej w Argentynie we współpracy z ambasadami i instytutami kultury krajów członkowskich Unii Europejskiej obecnych w tym kraju.

Filmy będą dostępne bezpłatnie pod adresem https://www.cineueargentina.com. (Telam)

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *