Nowa strategia pozyskiwania subskrybentów

Teraz to jest Netflix Całkowicie wkroczył w świat gier wideo Istnieje wiele wątpliwości co do celu firmy, która rozpoczęła sprzedaż płyt DVD. Oczywiście pojawiają się pytania, abonenci Netflixa na pięć dni mogą pobrać dwie gry Stranger Things (w Polsce) bez dodatkowych kosztów, a to dopiero początek.

Według dyrektora generalnego Netflix Grega Petersa jest to test i jest dużo pracy do wykonania. Możemy więc spodziewać się znacznego postępu od Twojej firmy w tym dziale, co widać, gdy weźmiemy pod uwagę historię usługi i zatrudniła Mike’a Verdo, byłego dyrektora generalnego EA i Facebook Gaming.

Jak działa Netflix?

Netflix został założony 29 sierpnia 1997 r., więc wydanie gier wideo na jego platformie możemy uznać za uczczenie dwudziestej czwartej rocznicy istnienia firmy. W tamtych czasach wypożyczali filmy DVD tylko tradycyjną pocztą, ale dziś jest to jeden z największych na świecie.

Przeszli z DVD do transmisji na żywo iz emisji do produkcji oryginalnych seriali i filmów. Należy jednak pamiętać, że każdy krok był najpierw wykonywany powoli. Na przykład Netflix początkowo przesyłał strumieniowo usługę wypożyczania DVD, a platforma internetowa została uruchomiona najpierw w Stanach Zjednoczonych, kilka miesięcy później w Kanadzie, a rok później w Ameryce Łacińskiej.

Witryna Netflix w 2007 r., kiedy współistniała transmisja strumieniowa i DVD.

Wreszcie produkcja serialu rozpoczęła się od House of Cards w 2013 roku, ale Netflix zajmie kilka miesięcy, aby odnowić serię i zacząć być za kulisami tworzenia kolejnych programów. Teraz znaczna część jego zawartości jest oryginalna, w tym najbardziej udane seriale.

To samo stanie się z grami, z wyjątkiem niespodzianki. Początkowo tylko w Polsce i tylko dwie gry: Stranger Things: 1984 i Stranger Things 3. Oba tytuły można pobrać ze Sklepu Play i Apple Store i tak pozostanie, ale żeby je zdobyć, trzeba będzie najpierw przejść przez Netflix .

joigo dziwne rzeczy 3.

Netflix i jego konkurencja

Nie jest to ani najbardziej udany tytuł, ani najlepsze recenzje, ale wielu uważa go za przyzwoity produkt, którego będą chcieli fani serii. Ale wydaje się, że to dopiero początek dużej inwestycji. To nie wszystko dla graczy.

Dyrektor generalny serwisu, Greg Peters, kilkakrotnie stwierdził, że jego konkurencją nie są inne serwisy streamingowe, ale gry wideo. Jednak rozmowa się nasiliła i Netflix już widzi jakąkolwiek inną formę rozrywki jako konkurenta, w tym media społecznościowe, surfowanie po Internecie i czytanie książek. Ani nawet potrzeby snu.

Red Hastings, współfundator Netflix.
Współzałożyciel Netflix uważa, że ​​największy konkurent usługi śpi.

W tym sensie nowe zaangażowanie w gry jest ważną częścią tworzenia ciekawszych seriali i filmów dla widzów. w prądzie przemiennymInwestorzy ARTA Peters wspomniał, że gry wideo dostarczają „zamiaru”, więc łatwo jest określić, co podoba się widzom, a co nie.

Gra wideo jako narzędzie

Możemy więc przygotować się do wydania za kilka lat świetnej gry mobilnej na Netflix, a nawet gry na kompatybilne konsole. Odwołujemy się do Wiedźmina IV dołączonego do subskrypcji Netflix, aby promować nowy sezon serialu o tej samej nazwie, mamy na myśli coś dużego i odpowiedniego.

Według eksperta Barry’ego Dillera, byłego prezesa Paramount i 20th Century Fox, Netflix od lat kręci „filmy” (cytaty są dla niego).

To nie są filmy. To dziwny proces matematyczny, który tworzy rzeczy i zajmuje około 100 minut

Cobra Kai Netflix.
Karate Kid powraca i będzie miał co najmniej pięć sezonów.

W tym komentarzu Diller odnosi się do jakości produktów Netflix, z których większość przedstawia odrębne postacie w stereotypach, które podobają się określonej grupie odbiorców. To samo dotyczy tematu, historii, kostiumów i innych elementów. N Big nie produkuje niczego bez opierania się na danych, jeśli pokazuje, że nowa seria Karate Kid będzie działać, to radzi sobie dobrze, a nie źle.

Warto zauważyć, że wielu twórców, takich jak Zack Snyder i Martin Scorcese czy komicy Bill Burr i Dave Chapelle, jasno dali do zrozumienia, że ​​Netflix dał im swobodę twórczą. Ale wydaje się, że jest to słuszne, że wielcy zarabiają, podczas gdy reszta produkcji kieruje się bardzo jasnymi wytycznymi, seriami stworzona i zlecona, aby zadowolić określoną publiczność.

Film Zacka Snydera Armia Umarłych.
Snyder uwolnił Armię Umarłych z absolutną swobodą twórczą.

Prawdziwy plan Netflix

Gry to tylko kolejny sposób na określenie preferencji ludzi bez konieczności przeprowadzania ankiet i kolejne źródło danych, które będą dokładnie analizowane w ich biurach. Wyraźny przykład pozostawiły gry wydane w Polsce tydzień temu.,

Uruchamiając dwie opcje, Netflix będzie mógł dowiedzieć się, który tytuł jest najczęściej pobierany, preferowany gatunek (RPG lub Akcja) itp. Jakby tego było mało, mogą przeszukać dane i zobaczyć, jakie gry to mężczyźni, kobiety, dorośli, dzieci, najdłużej żyjący subskrybenci, Latynosi, epiccy fani i wiele więcej.

Dustin Dee Dziwne rzeczy.
Dustin jest jedną z postaci w grach Stranger Things.

Na tej podstawie mogą zdecydować, które fabuły, postacie lub tematy ze Stranger Things (lub innej serii) pobrać. Jeśli gracze nie wybiorą jednej postaci jak drugiej, będą pojawiać się mniej w serii; Jeśli pewne tematy powodują większy hałas, reakcje sieci i ogólnie większe uczestnictwo, będą pojawiać się częściej w podobnych programach.

Netflix skorzysta z jego zasobów

Więc wszystko idzie w parze, Netflix nie tylko chce pokazywać gry wideo, które mają się rozwijać (to też), ale żeby zobaczyć, gdzie się rozwijać. Ponadto jest to cios dla HBO Max, Disney Plus i Amazon, które mają własne gry wideo, ale nic za pośrednictwem usługi przesyłania strumieniowego i nic bez dodatkowych kosztów w ramach subskrypcji.

Co to oznacza dla branży? Cóż, będziemy musieli poczekać i zobaczyć, co robi Netflix i z jaką prędkością. Wśród wielkich serii gier współpracujących z Netflix są Castlevania, Wiedźmin, Dragon Quest, League of Legends, DOTA, Resident Evil i inne.

Vesemir de Wiedźmin: Koszmar wilka.
Vesemir to nowy faworyt wielu.

Każda z firm produkujących te gry może zdecydować się na wsparcie Netflix, umieszczając gry w swojej usłudze. Jasne jest, że dostaną coś w zamian (dużo pieniędzy i promocji), ale niewykluczone, że gry wideo dostosują się do wymagań Netflixa.

Nie posuwając się zbyt daleko, Netflix niedawno wypuścił Wiedźmin: Koszmar wilka z Vesemirem w roli głównej. Ta drugorzędna postać jest mentorem Geralta de Rivii i jego film spodobał mu się na tyle, że wyobrażanie sobie gry z nim jako bohaterem nie jest daleko.

Teraz okaże się, czy wpływ danych dotyczących interakcji z Netflix będzie dobry dla branży gier wideo.

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *