Nowa szczepionka dla młodzieży: dotyczy osób w wieku od 12 do 17 lat

ten Europejska Agencja Leków (EMA) Piątek zatwierdził stosowanie szczepionki przeciwko wirusowi Corona Moderna Nastolatki w wieku od 12 do 17 lat. Po uzyskaniu zezwolenia w Unii Europejskiej (UE) Argentino poinformowało, że będzie stosować nowoczesne dawki nieletnich. otrzymany kraj 3,5 miliona dawek tego leku Ostatnia sobota.

nowoczesna szczepionka

Odkąd zaczęły pojawiać się różne szczepionki przeciwko pandemii COVID, rodzice dzieci niepełnosprawnych lub mających złożone problemy zdrowotne domagali się szczepienia ich dzieci.

Nowoczesne szczepionki były darowizną rządu Joe Bidena, prezydenta Stanów Zjednoczonych. Dawki, których używają RNA رسول messenger Był przechowywany w chłodnym miejscu bez potwierdzonego miejsca przeznaczenia, oczekujący na zatwierdzenie przez FDA lub EMA do użytku u nieletnich.

Oficjalne źródła wskazały również, że na posiedzeniu Federalnej Rady Zdrowia (COFISA) w najbliższy wtorek „ministrowie zdrowia całego kraju określą grupy i strategię wdrażania oraz sformalizują rozpoczęcie szczepień dla tej grupy priorytetowej w całym kraju. “

Kraj pochodzenia nowoczesnej szczepionki

Nowoczesna szczepionka jest najnowsza Został uzyskany przez rząd argentyński w celu zwalczania wirusa Corona (Covid-19). Dose wykorzystuje nową technologię w nauce, która wykorzystuje informacyjne RNA (mRNA), tę samą technologię wykorzystywaną w materiale biologicznym Pfizer Biointech, Wymaga również dwóch dawek.

Wielu lekarzy i naukowców stwierdziło, że nowoczesna szczepionka zapewnia: Wysoki poziom odporności Polecany jest dla małych dzieci, szczególnie tych z chorobami współistniejącymi.

Szczepionkę opracowała firma biotechnologiczna Moderna Therapeutics z siedzibą w Massachusetts, Stany Zjednoczonea ostatnio zwrócił się do organów regulacyjnych w tym kraju o zezwolenie na awaryjne zastosowanie szczepionki przeciwwirusowej u nastolatków.

Należy zauważyć, że platforma mRNA jest w ostatnim czasie najbardziej innowacyjna.

Ile dawek nowoczesnej szczepionki?

Szczepionka Moderna to dwie dawki, które należy zaszczepić w odstępie 28 dni. Ponadto dowody naukowe pokazują, że ma on większą Skuteczność 14 dni po podaniu drugiej dawki.

Należy zauważyć, że jest to jeden z leków w formie iniekcji o najwyższym obniżeniu ryzyka, ponieważ zgodnie z procesami weryfikacji i akceptacji jest w stanie Zapobieganie ryzyku zakażenia wirusem Covid-19 o 94,1%. U osób otrzymujących obie dawki.

Nowoczesna szczepionka: kraje, które ją wdrażają

Kraje wdrażające zastosowanie nowoczesnej szczepionki to: Stany Zjednoczone, Kanada, Chiny, Chile, Izrael, Niemcy, Francja, Włochy, Węgry, Polska, Rumunia, Singapur i Dubaj. Teraz Argentyna dołącza do listy krajów, które stosują lek z informacyjnym RNA u dzieci poniżej 17 roku życia.

Pozwolenie na szczepienie w Moderna

Dzieci poniżej 13 roku życia, które chcą mieć najnowsze szczepienia i których rodzice lub opiekunowie na to zezwalają, muszą przedstawić zezwolenie i towarzyszyć odpowiedniej osobie w celu zaszczepienia.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

„Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *