Nowe mundury i kamizelki kuloodporne dla gwatemalskiej policji

Nowe mundury i kamizelki kuloodporne dla gwatemalskiej policji

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych podkreśliło, że otrzymają też co najmniej 20 tys. kamizelek kuloodpornych, co ma na celu zwiększenie pewności siebie i morale tych sił w sytuacjach wysokiego ryzyka oraz zdolności reagowania.

Nowy mundur zakupiony za 80 000 będzie miał kod QR, za pomocą którego władze będą mogły zidentyfikować, do kogo należy.

Z kolei obywatele mogą korzystać z telefonów komórkowych w celu uzyskania informacji od policjanta, który je nosi.

Ubranie wpisuje się w rozwój osi Karama strategii transformacji policji, która dziś rano zostanie zaprezentowana prasie w oficjalnym akcie w zakresie szkolenia manewrów szkolnych.

Al-Holfa ostrzegł, że siły specjalne PNC będą nadal używać czarnych mundurów ze względów taktycznych.

Kamizelki kuloodporne zostały zaprojektowane z wykorzystaniem najnowszych technologii i wykonane z bardzo odpornych materiałów, aby zapewnić ochronę.

PNC powstała 7 lipca 1997 roku na mocy porozumień pokojowych podpisanych rok wcześniej między rządem a Narodowym Związkiem Rewolucyjnym Gwatemali.

Składa się z ponad 42 000 osób, w tym agentów, oficerów i innych stopni, aby służyć populacji liczącej 17,3 miliona osób, zgodnie z oficjalnymi danymi opublikowanymi przez instytucję.

Zmiany w mundurze wojskowym były stałe w różnych okresach, gdyż w 2012 roku były minister spraw wewnętrznych Mauricio López Bonilla również zdecydował się na kolejną reformę granatowego munduru.

Pomimo wysiłków zmierzających przede wszystkim do zapewnienia obywatelom ochrony, analitycy wskazują na brak poważnego zaangażowania ze strony najwyższych osobistości rządowych.

Obnażają niedociągnięcia tego organu, takie jak między innymi braki personelu, narzędzi, zaopatrzenia i korupcja, które utrudniają pełne przestrzeganie zadań w środku złożonego scenariusza.

L/Zn

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *