Nowe podnoszące się rzeki grożą odrodzeniem się powodzi w Delhi w Indiach

Nowe podnoszące się rzeki grożą odrodzeniem się powodzi w Delhi w Indiach

Według raportu All India Radio News, minister finansów Delhi Atishi Singh powiedział, że zrzut ponad 200 000 kubków wody z tamy Hatnikund w Haryana jest przyczyną ciągłego wzrostu przepustowości rzeki Yamuna.

Urzędnik powiedział, że rzeka ma przekroczyć znak zagrożenia w niedzielę wieczorem z możliwością powodzi dla okolicznych obszarów, które wciąż odbudowują się po powodziach, które doświadczyły podobnej sytuacji w ostatnich dniach.

Do początku tego tygodnia kilka obszarów stolicy, w tym Czerwony Fort, Brama Kaszmiru, Sekretariat Centralny i Linie Cywilne, pozostawało w naprawie z powodu wezbrań rzek spowodowanych deszczami w północnych Indiach.

Aby przeciwstawić się obecnemu scenariuszowi, Atishi Singh potwierdził, że podjęto działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom i że rząd jest gotowy do podjęcia natychmiastowych działań ewakuacyjnych, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Urzędnik dodał, że po dokładnym zbadaniu ośrodki pomocy otrzymują ogólną poprawę w zakresie dobrostanu potencjalnych ofiar.

Tymczasem w Gudżaracie ulewne deszcze w Junagadh, Amrili i Ahmedabadzie spowodowały poprzedniego dnia powodzie, pozostawiając uszkodzone i zablokowane drogi oraz domy i pojazdy pod wodą.

Sytuacja wymusiła spotkanie premiera Bhupendry Patila z Państwowym Centrum Operacji Kryzysowych (SEOC) w Gandhinagar.

Tymczasem Departament Meteorologiczny spodziewał się, że ulewne deszcze utrzymają się na południu stanu do poniedziałku w południe.

Lokalne władze poinformowały, że na dotkniętych obszarach obecnych jest dziewięć wyspecjalizowanych zespołów i jak dotąd w Junagadh uratowano 358 osób, a ponad 700 osób przewieziono w bezpieczne miejsca.

Dwie autostrady krajowe Porbandar i Kutch oraz 300 dróg alternatywnych zostało zamkniętych, aby uniknąć wypadków spowodowanych ulewnymi deszczami, które również spowodowały wzrost poziomu głównych zapór, a niektóre z nich już przekroczyły swoją pojemność.

M / LRD

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *