Nowe zeznania o odpowiedzialności Trumpa za atak na Kapitol — Escambrai

Nowe zeznania o odpowiedzialności Trumpa za atak na Kapitol — Escambrai

Ta publiczność będzie zawierać nigdy wcześniej nie widziane filmy, a także nowe e-maile od Secret Service.

W czwartek komisja Izby utworzona w celu zbadania ataku na Kapitol Stanów Zjednoczonych z 6 stycznia 2021 r. przedstawi nowe zeznania, które ujawnią zaangażowanie byłego prezydenta Donalda Trumpa (2017-2021).

Według CNN, chociaż nie oczekuje się, że świadkowie pojawią się osobiście, dowody mogą zniechęcić osoby tworzące rząd miliardera, takie jak były sekretarz stanu Mike Pompeo, były sekretarz skarbu Steve Mnuchin i była sekretarz ds. transportu Elaine Chao.

Przedstawicielka Komitetu i członkini Zoe Lofgren podkreśliła, że ​​praca wykonana przez ten podmiot odkryła, jakie były intencje ówczesnego prezydenta, „co wiedział, co robił i co robili inni”.

Od ostatniego spotkania w lipcu ubiegłego roku, podało źródło, w dochodzeniu przeprowadzono wywiady z byłymi członkami gabinetu Trumpa, otrzymano ponad milion listów Secret Service od sprzed zamieszek i wezwano Jenny Thomas, żonę sędziego Sądu Najwyższego Clarence. Tomasz.

Źródła zaznajomione z tą sprawą powiedziały CNN, że przesłuchanie obejmie nigdy wcześniej nie widziane filmy, a także nowe e-maile od Secret Service.

Według przedstawiciela demokratów Adama Schiffa komisja planuje skupić się na nieudanych próbach Trumpa, by odwołać wybory w 2020 roku, których kulminacją był szturm na Kapitol, a także na tym, jak były prezydent pozostaje zagrożeniem dla demokracji w kraju.

Powiedział, że umieści atak na Kapitol w szerszym kontekście i podkreśli, że „niebezpieczeństwo dla naszej demokracji nie skończyło się tego dnia”.

W raporcie zauważono również, że w osobnym śledztwie Departament Sprawiedliwości wezwał dziesiątki osób powiązanych z Trumpem, gdy intensyfikuje śledztwo w sprawie sabotażu wyborczego w 2020 roku.

Ponadto w toku jest kolejna sprawa dotycząca pozornego niewłaściwego obchodzenia się i przechowywania poufnych dokumentów rządowych.

(z informacjami od Prensa Latina i CNN)

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *