Nowy Rok 2024 | Stany Zjednoczone i Rosja idą w wyborach prezydenckich, a faworytami są Donald Trump i Władimir Putin | Joe Biden | Stany Zjednoczone Ameryki | świat

Nowy Rok 2024 |  Stany Zjednoczone i Rosja idą w wyborach prezydenckich, a faworytami są Donald Trump i Władimir Putin |  Joe Biden |  Stany Zjednoczone Ameryki |  świat

Wybory w Zjednoczone państwo Zaplanowano je na wtorek, 5 listopada. Ale przed wszystkim partia Demokratyczna Jak Partia Republikańska Powinni utrzymać prawybory.

Zobacz: Wenezuelka ubiegająca się o azyl wojskowy deportowana przez USA i obecnie przetrzymywana w Wenezueli

W normalnych okolicznościach można być pewnym, że kandydaci tak będą Joe Bidena I Donalda Trumpa. Obaj faktycznie zmierzyli się ze sobą w 2020 roku, wygrywając Demokrata. Dziś mają największe szanse na wygraną w wyborach wewnętrznych swoich partii.

Donald Trump podczas kampanii w Waterloo w stanie Iowa, 7 października 2023 r. (Zdjęcie: Camille Krzyczyński/AFP).

/ Kamila Krzaczyńskiego

Ale teraz Karta Trumpa77 lat, Grozi mu sześć procesów, zarówno karnych, jak i cywilnych, począwszy od zarzutów oszustwa, zniesławienia, ingerencji w wybory, niewłaściwego obchodzenia się z poufnymi dokumentami i spisku mającego na celu sabotaż wyborów.

Większość tych procesów sądowych mogłaby się rozpocząć przed listopadowymi wyborami prezydenckimi.

Dwie z tych kwestii mają swoje źródło w przegranych przez niego wyborach BidenaTo porażka, do której się nie przyznał, twierdząc, że padł ofiarą oszustwa. Według władz sądowych. Karta Trumpa Osobiście w nieregularny sposób zabiegał o odwrócenie wyniku wyborów.

Główne procesy przeciwko Donaldowi Trumpowi.  (Agencja France Presse).

Główne procesy przeciwko Donaldowi Trumpowi. (Agencja France Presse).

W rezultacie dwa stany, Kolorado i Maine, zdecydowały w grudniu ubiegłego roku o nałożeniu zakazów Donalda Trumpa Być kandydatem w prawyborach Republikanów.

Tak zdecydowała sprawiedliwość w obu krajach Karta Trumpa Nie może kandydować w wyborach ze względu na swoją rolę w wyborach Atak na Kapitol stycznia 2021 r., kiedy setki jego zwolenników zaatakowały siedzibę Kongresu tego samego dnia, w którym on zaatakował ówczesnego wiceprezydenta Mike'a Pence'a Zwycięstwo musiało zostać potwierdzone Bidena.

zwłaszcza, Kolorado I Kto Uważają to Karta Trumpa Brał udział w wydarzeniachpowstanie przeciw władzyI z tego powodu nie ma kwalifikacji do rządzenia krajem 14 modyfikacji Z Konstytucji Stanów Zjednoczonych.

obok…

Co mówi Czternasta Poprawka?

„Żadna osoba nie może sprawować urzędu senatora lub przedstawiciela w Kongresie, ani elektora Prezydenta lub Wiceprezydenta, ani sprawować żadnego urzędu o charakterze cywilnym lub wojskowym w Stanach Zjednoczonych lub w jakimkolwiek stanie, jeśli wcześniej stwierdził: „Złożył przysięgę jako członek Kongresu lub jako urzędnik Stanów Zjednoczonych, lub jako członek organów ustawodawczych dowolnego stanu, lub jako urzędnik wykonawczy lub sądowy dowolnego stanu, w celu poparcia Konstytucja Stanów Zjednoczonych. Bunt lub bunt przeciwko niemu albo udzielanie pomocy lub pocieszenia jego wrogom.

Stany, w których zwrócił się o prawo weta w sprawie nominacji Trumpa.  (Agencja France Presse).

Stany, w których zwrócił się o prawo weta w sprawie nominacji Trumpa. (Agencja France Presse).

Co się teraz stanie? Prawybory Republikanów mają rozpocząć się w styczniu i zakończyć w czerwcu. decyzje Kto I Kolorado Dotyczy ona wyłącznie prawyborów w tych stanach, zaplanowanych na 5 marca. Obydwa orzeczenia zostały jednak zawieszone do czasu wydania ostatecznej decyzji, która będzie decyzją ostateczną Sąd Najwyższy Stanów Zjednoczonych.

Dlatego też do czasu wydania orzeczenia przez Sąd Najwyższy w tej kwestii karty do głosowania w tych stanach muszą zawierać imię i nazwisko Karta Trumpa.

Zastanawiała się opinia publiczna i same partie Sąd Najwyższy Aby pilnie rozwiązać ten problem.

Jeśli chodzi o inne stany, które mają podobne roszczenia dotyczące kandydatury Trumpa, Stany Michigan, Minnesota i Kalifornia orzekły, że potentat ma prawo pojawić się na karcie do głosowania.

Co może się wydarzyć w Sądzie Najwyższym USA? Nieobliczalny. Ale należy wziąć pod uwagę to, kiedy Karta Trumpa Za jego sprawowania nastąpiły zmiany w jego składzie i obecnie w głównym sądownictwie kraju panuje zdecydowana konserwatywna większość.

W tym miejscu warto zwrócić uwagę Karta Trumpa Może kontynuować kampanię wyborczą. Co więcej, nawet gdyby w jednym z procesów został skazany i wygrał wybory, nic nie stoi na przeszkodzie, aby objął urząd prezydenta Stanów Zjednoczonych.

Prezydent USA Joe Biden na zdjęciu z 25 lipca 2023 r. (Zdjęcie: Mandel Ngan/AFP).

Prezydent USA Joe Biden na zdjęciu z 25 lipca 2023 r. (Zdjęcie: Mandel Ngan/AFP).

/ Mandela Ngana

Mówimy o BidenaKandydatura 81-letniego prezydenta do reelekcji nie budzi entuzjazmu przy urnach wyborczych.

W najnowszym sondażu przeprowadzonym przez ogólnokrajową sieć CNN Karta Trumpa Ma 49% przewagi nad 45% Bidena.

Choć sondaż New York Timesa przeprowadzony w listopadzie wykazał, że Karta Trumpa On wygra Bidena W pięciu z sześciu głównych stanów: Arizona, Georgia, Michigan, Nevada i Pensylwania. Demokrata prowadzi jedynie w Wisconsin.

Należy zaznaczyć, że kluczowe stany to te, które kończą się zwycięstwem kandydata, gdyż w amerykańskim systemie wyborczym niekoniecznie wygrywa ten, kto zdobędzie najwięcej głosów na szczeblu krajowym.

Jak wynika z sondażu CNN, większość wyborców tak właśnie uważała Bidena Nie ma cech, jakich oczekuje się od prezydenta, takich jak jego pozycja polityczna, umiejętność rozumienia problemów ludzi, jego zawziętość i opór.

Co więcej, wsparcie Bidena W badaniach ankietowych odsetek ten znacznie spadł wśród młodych ludzi. Listopadowy sondaż ogólnopolski z sieci Połóż to blisko Karta Trumpa Wśród wyborców w wieku od 18 do 34 lat, co stanowi radykalny spadek w porównaniu z 20-punktową przewagą, jaką Biden uzyskał nad Trumpem w 2020 roku w tej części społeczeństwa.

Wśród różnych powodów, dla których młodzi ludzie nie wspierają ich Bidena NBC News zauważyło, że miała miejsce sytuacja, a mianowicie wojna między Izraelem a Hamasem, która miała najgorszy wpływ na jego stosunki z tą grupą wyborców.

Sondaż NBC News przeprowadzony nieco ponad miesiąc po rozpoczęciu konfliktu wykazał, że 70% wyborców poniżej 35. roku życia nie pochwala sposobu, w jaki Biden prowadzi wojnę.

Prezydent Rosji Władimir Putin odwiedza Twierdzę Naryn-Kala w Derbent, Republika Dagestanu, 28 czerwca 2023 r. (Zdjęcie: Gavriil Grigorov/Sputnik/AFP).

Prezydent Rosji Władimir Putin odwiedza Twierdzę Naryn-Kala w Derbent, Republika Dagestanu, 28 czerwca 2023 r. (Zdjęcie: Gavriil Grigorov/Sputnik/AFP).

/ Gawrił Grigorow

Putin idzie bez rywali

W dniach 15-17 marca Rosja odbędą się wybory prezydenckie Prezydent Rosji Władimir Putin(71 l.) po raz piąty od 2000 r. kandyduje do reelekcji i odniósł niemal pewne zwycięstwo.

Będą to pierwsze wybory w Rosja Od początku wojny w Ukrainana koniec lutego 2022 r.

Podobnie jak w poprzednich wyborach, w marcu nie będzie już kandydata jawnie opozycji, który mógłby przeważyć wybory. Włóż to.

W związku z tym międzynarodowa opinia publiczna uważa, że ​​wybory te posłużą za referendum w sprawie przebiegu rosyjskiej kampanii wojskowej Ukraina Celem prezydenta będzie utrzymanie poziomu poparcia, jaki uzyskał w ostatnich wyborach.

Długowieczność Putina u władzy.  (Agencja France Presse).

Długowieczność Putina u władzy. (Agencja France Presse).

Włóż to Został wybrany na prezydenta Rosja Po raz pierwszy w 2000 roku wygrał cztery kolejne wybory prezydenckie.

W latach 2008-2012 pełnił funkcję premiera.

Prezydent może ponownie kandydować dzięki kontrowersyjnej reformie konstytucji zatwierdzonej w 2020 r. Dzięki tej nowelizacji Może kandydować w 2024 r., a jeśli wygra, będzie mógł ubiegać się o reelekcję w 2030 r., która pozostanie u władzy do 2036 r.Kiedy ma 84 lata.

Wybory wygrane przez Putina.  (Agencja France Presse).

Wybory wygrane przez Putina. (Agencja France Presse).

w tym momencie, Włóż to Nie ma żadnego poważnego konkurenta. Agence France-Presse wskazała, że ​​pięć głównych partii mogło zgłosić kandydata bez zbierania podpisów, a wszystkie z nich są sojusznikami Kremla i zwolennikami wojny na Ukrainie.

Prawie wszyscy przeciwnicy, którzy mogliby zagrozić reelekcji Putina, w tym działacz antykorupcyjny Aleksiej NawalnyByli więzieni lub zmuszani do wygnania.

Jako ostatni padł dziennikarz i były radny miejski Ekaterina Doncowa(40 lat), którego kandydatura na prezydenta została odrzucona przez Komisję Wyborczą ze względu na „błędy w dokumentach” złożonych przez niego do rejestracji.

Dontsowa Potępił tę decyzję, którą określił jako „smutną”.

Przedstawiła się jako „alternatywa” dla obecnej władzy i skrytykowała kampanię wojskową Rosji w 2011 roku Ukraina.

opinia

Weto Trumpa i słabości Bidena

Napisane przez Francisco Belonde Matossian

Międzynarodowy analityk

To Sąd Najwyższy USA zadecyduje, czy weto Trumpa w Kolorado i Maine zakończyło się sukcesem, czy nie. Nie jest mało prawdopodobne, że inne kraje przyjmą podobne środki, ale ostatnie słowo będzie należało do Sądu Najwyższego tego kraju.

To, co zdecydowały te stany, jest dyskusyjne, bo nawet ludzie przeciwni Trumpowi nie zgadzają się, że powinien on zostać usunięty z wyborów.

Co więcej, w sprawie Kolorado decyzja została podjęta większością głosów 4 do 3, co oznacza, że ​​nie ma zbyt jasnego stanowiska w sprawie zastosowania Czternastej Poprawki do zarzutu buntu.

Trudno dziś przewidzieć wynik w Sądzie Najwyższym, warto jednak zauważyć, że w sądzie tym panuje konserwatywna większość. Co więcej, wiele z nich zostało zaproponowanych przez samego Trumpa i ostatecznie mogli głosować przeciwko zawetowaniu nominacji.

Jeśli chodzi o treść kampanii, w tym roku centralne miejsce zajmie kwestia imigracji, zwłaszcza że pobito statystyki dotyczące nielegalnych imigrantów przedostających się do Stanów Zjednoczonych. Jest to kwestia osłabiająca kandydaturę Bidena i jasne jest, że Trump ją wykorzysta.

Co więcej, Republikanie już powiązali tę kwestię z pomocą dla Ukrainy. Jeśli Biden będzie chciał zatwierdzić pakiet pomocy wojskowej i gospodarczej dla Ukrainy, będzie musiał pójść na ustępstwa wobec Republikanów w kwestii imigracji.

Prezydent będzie jednak musiał ocenić, jak daleko mogą pójść te ustępstwa, aby nie stracić poparcia głosów Latynosów.

Kolejną trudną kwestią jest wojna między Izraelem a Hamasem, która może również podważyć głosowanie na Bidena wśród części wyborców Demokratów.

Jeśli chodzi o wybory w Rosji, są one całkowicie przesądzone, gdyż w tym kraju nie ma prawdziwych wyborów. Właśnie zdyskwalifikowali pokojowego kandydata, który chciał startować z Putinem.

Jedyne, co będzie interesujące, to wiedzieć, jaki jest stopień uczestnictwa i w jakim stopniu Putin wygra. To scenariusz podobny do tego, co dzieje się w krajach pod dyktaturą, gdzie po prostu czekamy, ile dostanie prezydent.

Dlatego celem Putina w tych wyborach będzie utrzymanie poparcia, jakie uzyskał w poprzednich wyborach. Będzie to ważne badanie dotyczące jego administracji.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *