Obelisk w Buenos Aires obchodzi 85. urodziny – Prensa Latina

Obelisk w Buenos Aires obchodzi 85. urodziny - Prensa Latina

Kiedy ta szczególna historia się wypełni, kultowy symbol Buenos Aires wygląda bardziej kokieteryjnie niż kiedykolwiek, po całkowitej renowacji jego fasady, promowanej przez rząd metropolitalny za pośrednictwem Ministerstwa Przestrzeni Publicznej i Zdrowia Miejskiego.

Ważne jest, aby przywrócić blask jednemu z symboli wielkiego miasta. Robimy prace konserwacyjne i malarskie – powiedziała w tej torbie minister Clara Museo.

W celu usprawnienia m.in.odrestaurowano otaczające go szyny, poddając je specjalnej obróbce przywracającej oryginalne materiały, oprócz wykonania mycia wodą konstrukcji, usunięcia roślinności i dobrze usuniętego tynku nieprzywierającego.

85 lat po jej wybudowaniu ten monumentalny biznes, zepsuta dziewczyna mieszkających tu mieszkańców, kradnie oczy długiej ulicy 9 de Julio, która stoi w jej sercu, na oczach wszystkich przechodniów.

Chociaż na początku miał wielu przeciwników, którzy nawet walczyli, aby go zniszczyć, prawda jest taka, że ​​dziś najbardziej widoczny symbol Buenos Aires ceni tysiące historii o walce, miłości i złamanym sercu.

Gość, który przybywa na te ziemie, biegnie w poszukiwaniu obrazu, ale przede wszystkim kontempluje to piękno zbudowane 23 maja 1936 roku z okazji 400. rocznicy założenia stolicy Argentyny.

Zainspirowany przez poetów i pisarzy obelisk był w przeszłości wymarzonym partnerem wielu Argentyńczyków, par i rodzin, którzy zostawili na nogach ponadczasową pocztówkę w wyjątkowym momencie swojego życia.

Było też centrum tysięcy marszów i protestów organizowanych przez organizacje społeczne oraz ważnych wydarzeń.

Alberto Prebisch był odpowiedzialny za ożywienie tego architektonicznego piękna, które zostało zbudowane w kościele pod wezwaniem San Nicolas de Bari i który postanowiono zburzyć, aby zbudować 9 Avenue Julio.

Dzięki 170 tonom i wysokości 67,5 metra dzisiejsza praca Prebisch, dzięki technologii, jest podkreślana na każdym wydarzeniu kolorami i balonami na końcu.

Kiedy mistrzostwa świata są wygrane, kiedy są poświęcone konkretnemu dniu, zapala się, aby zapamiętać datę lub uroczystość.

mem / maj / cvl

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *