Ochrona planety, zaangażowanie korporacji w erze post-Covid

Nie ma wątpliwości, że koronawirus wywrócił nasz świat do góry nogami z wielu stron: sposobu, w jaki wchodzimy w interakcje z naszymi bliskimi, coraz bardziej elastycznych sposobów pracy czy znaczenia DigitalizacjaTo zostało.

W tym kontekście duże firmy nie pozostały obojętne, zdając sobie z tego sprawę Walka ze zmianą klimatu powinna znaleźć się na Twojej mapie drogowej jako bezpośredni priorytet.

Biznesowe zaangażowanie w ochronę środowiska

Wiodące firmy we wszystkich sektorach mają je już w swoim DNA, podobnie jak koncepcje PrzezroczystośćI MorałI ćwiczenieOchrona praw człowieka, różnorodności, integracji finansowej i społecznej lub zrównoważonego rozwoju.

W sektorze finansowym Santander Bank Zamień je w Osie priorytetowe w kulturze korporacyjnej. Traktując ochronę środowiska i walkę ze zmianami klimatycznymi jako jeden z głównych filarów swojej strategii odpowiedzialnej bankowości, Santander ogłosił niedawno ambitny plan mający na celu Osiągnięcie zerowej emisji netto W 2050 r. Iw tym tygodniu został członkiem-założycielem Net Zero Banking Alliance (NZBA), nowego globalnego sojuszu głównych banków z całego świata, którego celem jest osiągnięcie tego samego celu, z konkretnymi celami już ustalonymi na pierwszy horyzont w 2030 r.

W tym sensie Santander już zapowiedział, że do tego dnia przestanie świadczyć usługi finansowe odbiorcom energii elektrycznej, których przychody są w ponad 10% uzależnione od węgla energetycznego i wyeliminuje ich ekspozycję na wydobycie węgla energetycznego na całym świecie. Jak potwierdza Anna Putin, prezes Banco Santander: „Jeśli chcemy, aby globalna gospodarka była przyjazna dla środowiska, potrzebujemy Prawdziwy globalny wysiłekBanki, firmy, rządy, organy regulacyjne i społeczeństwo obywatelskie współpracują w tym samym tempie & rdquor;

Ślad ekologiczny

Z drugiej strony podmiot odnowił się w zeszłym roku Plan wydajności Mając na celu promowanie środków ukierunkowanych na efektywność energetyczną we wszystkich swoich budynkach i zmniejszenie śladu węglowego, który mierzy od 2001 r., Podobnie jak inne wiodące firmy z innych sektorów, takie jak IBM, mają budynki zdolne do usprawnienia zarządzania zasobami.

Bank osiągnął cel istnienia W swojej działalności neutralny pod względem emisji dwutlenku węgla W minionym roku nadal podejmowała zdecydowane kroki, aby towarzyszyć swoim klientom na drodze do gospodarki niskoemisyjnej.

Plan wydajności Santander jest rozważany Zmniejsz zużycie energii elektrycznej Są one zużywane we wszystkich ich budynkach i zmniejszają emisję dwutlenku węgla dzięki wykorzystaniu czystej energii i promowaniu mobilności elektrycznej. A wyniki nie były długo oczekiwane. Tym samym zużycie energii spadło o 21%, a emisje do atmosfery wynikające z działalności instytucji finansowej zmniejszyły się o 61%. Obecnie 57% energii zużywanej na całym świecie pochodzi ze źródeł odnawialnych, przy czym w Hiszpanii, Portugalii, Wielkiej Brytanii i Niemczech odsetek ten wzrasta do 100%. W pozostałych krajach ma osiągnąć ten cel w 2025 r. Wcześniej, w 2021 r., W głównych obszarach geograficznych, na których prowadzi działalność (Argentyna, Brazylia, Chile, Niemcy, Meksyk, Polska, Portugalia, Hiszpania, Wielka Brytania i Stany Zjednoczone. Stany Zjednoczone) Wszystkie niepotrzebne jednorazowe tworzywa sztuczne zostaną usunięte i zastąpione innymi rodzajami materiałów pochodzących z recyklingu.

To ostatnie zobowiązanie jest kolejnym krokiem w ramach strategicznego planu Santander na rzecz zwalczania zmian klimatycznych, który zawiera w planie działania silne zaangażowanie w zrównoważone inicjatywy i środki, które pomagają nam zachować zdrowie naszej planety, z jasnym celem: Przejście do zielonej gospodarkiW ramach odpowiedzialnej polityki bankowej. W rzeczywistości Santander, lider w finansowaniu projektów dotyczących energii odnawialnej, zobowiązał się do sfinansowania lub ułatwienia mobilizacji 120 000 milionów euro w latach 2019-2025 i 220 000 milionów euro w latach 2019-2030 na walkę z globalnym ociepleniem spowodowanym działalnością człowieka.

Dla lepszego Świata

Powiązane wiadomości

Po przeanalizowaniu 4710 firm z 61 sektorów na całym świecie pod względem ekonomicznym, środowiskowym i społecznym, w ubiegłym roku 2020 Banco Santander pozostał taki sam. Europejski pionier zrównoważonego rozwoju, Jak zestawiono w Roczniku Zrównoważonego Rozwoju 2020, przygotowanym przez S&P Global i RobecoSAM.

W wyniku tych starań i wszystkich działań, które prowadzi, Santander jest jedną z zaledwie dwóch hiszpańskich firm (drugą jest Inditex), która znajduje się na międzynarodowej liście firm, które przyczyniają się do Poprawianie świata. Raport „Changing the World – Fortune Magazine” docenia pracę wykonaną przez firmy, których wysiłki mają pozytywny wpływ na społeczeństwa dzięki programom społecznym, gospodarczym i środowiskowym.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *