Octopus Energy otworzył siedem nowych farm wiatrowych w Europie

Octopus Energy otworzył siedem nowych farm wiatrowych w Europie

Klinika Położnictwa Energia ośmiornicyktóra zarządza zasobami odnawialnymi i projektami transformacji energetycznej o wartości 6 miliardów funtów na całym świecie, Od 2022 roku w Europie otwarto siedem nowych farm wiatrowych na lądzie.

Te nowe farmy wiatrowe, z Łączna moc 250 MW, obecnych w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Szwecji, Francji i Polsce. To najnowsze projekty OZE, których budową kierowała firma Octopus Energy Generation.

Te ogrody rozmnażają się przez rok Całkowita ilość zielonej energii wystarcza do zasilenia w energię elektryczną około 250 000 domów. Ponadto unikną emisji około 270 000 ton dwutlenku węgla, co odpowiada posadzeniu 1,3 miliona drzew lub usunięciu z dróg 150 000 samochodów benzynowych każdego roku.

Octopus Energy Generation zarządza 3,2 gigawatów energii odnawialnej. A do 2030 roku firma zamierza rozwinąć 20 gigawatów w europejskich projektach zielonej energii, wystarczającą moc do zasilenia 15 milionów domów, zwiększyć bezpieczeństwo energetyczne na kontynencie i obniżyć rachunki konsumentów.

Energetyka wiatrowa na lądzie jest kluczowym elementem europejskiej strategii bezpieczeństwa energetycznego, a Unia Europejska ogłosiła niedawno zamiar podwojenia swoich mocy w zakresie energii wiatrowej.

Ponadto Octopus przygotowuje się do globalizacji swojego innowacyjnego modelu „Fan Club”, flagowego modelu na świecie, aby oferować obywatelom tańszą energię w okresach niepogody.

Więcej szczegółów na temat siedmiu lądowych farm wiatrowych, które Octopus Energy uruchomiła od 2022 roku

  • Szkocja, Wielka BrytaniaFarma wiatrowa Cumberhead o mocy 50 MW jest zarządzana przez Octopus w imieniu Octopus Renewables Infrastructure Trust (ORIT). Budowa 12 turbin wiatrowych została zakończona w marcu 2023 r. Kimberly-Clark, producent popularnych artykułów gospodarstwa domowego Kleenex® i Huggies®, zawarł umowę na zakup energii elektrycznej na pokrycie około 80% swojego zapotrzebowania na energię elektryczną w Wielkiej Brytanii.
  • Niemcy: Octopus nabył w ubiegłym roku farmę wiatrową Biebelnheim-Gabsheim o mocy 22,4 MW w Wörrstadt koło Frankfurtu od dewelopera energii odnawialnej JUWI i wiwi Consult w imieniu działającego obecnie funduszu Sky Fund (ORI SCSp). Jego cztery turbiny mają wysokość 241 metrów, czyli więcej niż Gherkin w Londynie czy katedra w Kolonii.
  • Francja: Farma wiatrowa Berceronne o mocy 9 MW została oddana do użytku w lipcu 2022 r., a farma wiatrowa Cerisou o mocy 24 MW, obsługiwana przez Octopus w imieniu ORIT, w listopadzie 2022 r.
  • Szwecja: Octopus Energy Generation posiada 49% udziałów w działającej już farmie wiatrowej Rodene o mocy 86 MW. Umowa PPA została zawarta w celu eksportu energii do francuskiej firmy Faurecia, spółki zależnej Grupy FORVIA, siódmej co do wielkości firmy z branży motoryzacyjnej na świecie.
  • PolskaOctopus obsługuje w imieniu ORIT farmę wiatrową Krzecin o mocy 19 MW oraz farmę wiatrową Kuslin o mocy 40 MW. Krezcin ukończony w lutym 2022 r., a Koslin pod koniec 2022 r.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *