Od 17 września Polska wprowadzi zakaz wjazdu pojazdów zarejestrowanych w Rosji

Od 17 września Polska wprowadzi zakaz wjazdu pojazdów zarejestrowanych w Rosji

Warszawa, 16 września (Sputnik). – Ministerstwo Spraw Wewnętrznych ogłosiło, że od 17 września Polska wprowadzi zakaz wjazdu samochodów z rosyjskimi tablicami rejestracyjnymi.

„W związku z publikacją 8 września zaleceń Komisji Europejskiej dotyczących zakazu wjazdu do Unii Europejskiej pojazdów zarejestrowanych w Rosji, zakaz ten będzie obowiązywać na polskiej granicy od jutra i wejdzie w życie dzisiaj o północy, ” – napisano w oświadczeniu.

Agencja wyjaśniła, że ​​zakaz dotyczy wszystkich samochodów z rosyjskimi tablicami rejestracyjnymi.

„Dotyczy to wszystkich pojazdów, zarówno komercyjnych, jak i prywatnych, niezależnie od tego, czy właściciel jest obywatelem Rosji, czy innego kraju. Zasada jest taka, że ​​samochód zarejestrowany w Rosji nie ma prawa wjechać do Polski.”

W tym tygodniu Estonia, Łotwa, Litwa i Finlandia również zdecydowały o zakazie wjazdu pojazdów z Rosji.

8 września Komisja Europejska opublikowała wyjaśnienie, że sankcje nałożone przez Radę Unii Europejskiej na Moskwę dotyczą także pojazdów osobowych zarejestrowanych w Rosji, w związku z czym obywatele Rosji nie mają prawa wjazdu samochodami do UE nawet na turystycznych, nawet na krótki okres. (Sputnik)

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *