MeksykTa kraina kontrastów i bogactwa kulturowego była domem dla wielu osobistości, które zdecydowały się nabyć obywatelstwo meksykańskie, aby wnosić wkład w nasz kraj w różnych dziedzinach, od rozrywki po muzykę i radio.
Choć nie urodziły się w Meksyku, gwiazdy te wykazały głęboką miłość do tradycji, zwyczajów i uroczystości, dlatego pozostawiły niezatarty ślad w meksykańskim przemyśle rozrywkowym.
Meksykański przemysł rozrywkowy od dawna jest kolebką talentów, a wschodzący aktorzy, muzycy i prezenterzy znajdują możliwość rozwoju i doskonalenia się na wysoce konkurencyjnym rynku.
Wpływ i widoczność, jakie Meksyk zapewnia tym wschodzącym artystom, ma wpływ nie tylko na poziomie krajowym, ale także umożliwia im dotarcie do międzynarodowej publiczności, przyczyniając się do wzbogacenia i dywersyfikacji oferty kulturalnej na całym świecie.
Krótko mówiąc, Meksyk nie tylko przyciąga międzynarodowe talenty, ale także pielęgnuje i zachęca do pojawiania się nowych gwiazd, które zaznaczają swoje piętno na globalnej scenie rozrywkowej.
Belinda
Znana jako „łacińska księżniczka popu”, Belinda Jest wybitnym przykładem celebryty, który zdecydował się przyjąć obywatelstwo meksykańskie. Piosenkarka urodziła się 15 sierpnia 1989 roku w Madrycie w Hiszpanii. Już od najmłodszych lat jej rodzice, Ignacio Peregrin Gutierrez i Belinda Scholl Moreno, postanowili przeprowadzić się do Meksyku, aby ich kariera mogła przynieść owoce.
Od tego czasu Belinda Peregrín Schüll zrobiła karierę aktorską i muzyczną, występując w takich powieściach jak „Amigos por Siempre” i „Aventuras en el Tiempo”. Jego miłość do Meksyku jest niezaprzeczalna, a jego muzyka odbiła się echem na całym kontynencie.
Barbarę Mori
Barbara Mori Ochoa Urodził się 2 lutego 1978 roku w Montevideo w Urugwaju. Aktorka, matka Sergio Mayera Moriego, uzyskała obywatelstwo meksykańskie w 2002 roku, a jej kariera artystyczna nabrała rozpędu w naszym kraju po udziale w serialach takich jak „Ruby” i „Azul Tequila”.
Aktorka, dziewczyna Fernando Rovzara, jest przykładem tego, jak Meksyk stał się idealną odskocznią dla zagranicznych gwiazd do osiągnięcia międzynarodowej sławy.
Marta DePaille
Ostatnia urodzinowa dziewczyna Marta DePailleUrodzona 27 września 1957 r. w Managui w Nikaragui, jest jedną z kobiet biznesu i osobistości towarzyskich, dla których Meksyk stał się jej domem.
Po przybyciu do Meksyku w wieku 12 lat liderka opinii pozostawiła niezatarty ślad w meksykańskim radiu, pracując w takich stacjach jak Stereo 100 i Radio Alpha 91.3, a obecnie prowadząc własny program w W Radio.
Ponadto znana jest również z sukcesów komercyjnych w branży mody i higieny osobistej. Martha DePaille niedawno świętowała swoje 56. urodziny szczęśliwie w otoczeniu męża, Juana Garibaya.
Angelika Boyer
(Instagram @angeliqueboyer)
Aktorka i modelka Angelique Monique Boulet Boyer-Rousseau, zawodowo znana jako Angelique Boyer, pochodzi z Saint-Claude we Francji. Do Meksyku przyjechała w młodym wieku, w 1990 roku, i dzięki temu po latach uzyskała obywatelstwo meksykańskie.
Udział w telenowelach takich jak „Teresa”, „Rebelde” i „Lo que la vida me stod” uczynił ją jedną z najbardziej lubianych aktorek w Meksyku.
Silna romantyczna relacja, którą zbudowała z aktorem Sebastiana Rolliego Uczynili ją także osobą, która przez 9 lat trzymała się z daleka od plotek i oskarżeń.
Ana Brenda Contreras
Ana Brenda Contreras, urodzona 24 grudnia 1986 roku w McAllen w Teksasie, jako dziecko przeprowadziła się do Tamaulipas, rodzinnego stanu jej ojca, więc ma podwójne obywatelstwo. Aktorka miała 15 lat, kiedy zdecydowała się przeprowadzić do Meksyku.
Karierę aktorską rozpoczął w 2005 roku i zagrał w kilku krajowych serialach, w tym w „Teresie” i „Por amar sin ley”. Ana Brenda odważyła się także wystąpić w międzynarodowych produkcjach, takich jak serial „Dinastía”.
Luisa Miguela
Luis Miguel Gallego Basteri, pochodzący z San Juan w Portoryko, to jedna ze znanych postaci muzyki
Którzy zostali naturalizowanymi Meksykanami i chociaż historia ich rodziny jest pełna tajemnic, nie ma wątpliwości co do miłości, jaką darzą kraj, który jest gotowy powitać ich w listopadzie przyszłego roku podczas światowej trasy koncertowej.
Według dziennikarza Alberto Taviry zespół „El Sol de Méxio” uzyskał obywatelstwo meksykańskie w 1991 roku po występie na przyjęciu urodzinowym córki byłego prezydenta Carlosa Salinasa de Gortari.
Ludwika Paleta
Ludwika Paleta, córka muzyka Zbigniewa Palety i zmarłej w kwietniu 2011 roku nauczycielki plastyki Barbary Paciorek, to aktorka urodzona 29 listopada 1978 roku w Krakowie. Od młodości z telenowelą „Carrusel” odnosił sukcesy w Meksyku.
Siostra Dominiki Palety mieszka w Meksyku od trzeciego roku życia i nie miała wątpliwości, że przyjęła obywatelstwo meksykańskie i podążała za tradycjami kraju, który ją przyjął, a których z dumą nauczyła swoje dzieci Nicolasa, dzięki pierwsze małżeństwo z Plutarco Hazą. Jej bliźniaki Barbara i Sebastian pochodzą z jej obecnego związku z Emiliano Salinasem, synem byłego prezydenta Meksyku Carlosa Salinasa de Gortari.
Przykłady te pokazują, że Meksyk był ulubionym miejscem rozkwitu międzynarodowych talentów i że wspomniane gwiazdy, przyjmując obywatelstwo meksykańskie, znacząco przyczyniły się do rozwoju kultury i rozrywki tego kraju, wzmacniając stosunki między Meksykiem a światem.
Jego miłość do Meksyku jest jasna, a jego dziedzictwo pozostanie żywe w zbiorowej pamięci narodu.
„Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury.”