Od czasu trzęsienia ziemi w szpitalach w Maroku nadal leczonych jest ponad 400 rannych

Od czasu trzęsienia ziemi w szpitalach w Maroku nadal leczonych jest ponad 400 rannych


Mężczyzna odzyskuje szklane drzwi z gruzów Zaginionej Wioski, 14 września 2023 r., w Imi Natala, region Marrakesz-Safi, Maroko. W tej wsi, która po trzęsieniu ziemi już nie istniała, było 67 domów, w których mieszkało 378 osób. – Fernando Sanchez – Prasa europejska

Madryt, 19 września (prasa europejska) –

Według nowych danych opublikowanych przez marokańskie Ministerstwo Zdrowia, które odnotowało 13 919 obrażeń od czasu trzęsienia ziemi, w Maroku nadal hospitalizowanych jest ponad 400 osób z powodu obrażeń odniesionych po trzęsieniu ziemi w Atlasie Wysokim, które miało miejsce 8 września.

Z tej całkowitej liczby 5751 osób było leczonych w szpitalach, większość z nich z powodu niezbyt poważnych obrażeń. Rząd szacuje jednak, że 1077 osób zostało ciężko rannych, a w poniedziałek w szpitalu pozostało 435 osób, w tym 61 na oddziałach intensywnej terapii.

Władze szacują, że w wyniku trzęsienia ziemi o sile 6,8 w skali Richtera zginęło około 3000 osób, które odczuła większość mieszkańców centralnego regionu Maroka, w tym miasta Marrakesz.

W czwartek król Mohammed VI przewodniczył spotkaniu roboczemu w Pałacu Królewskim w celu uruchomienia awaryjnego programu repatriacji ofiar trzęsienia ziemi, który obejmuje tymczasowy transport w sytuacjach awaryjnych i udzielenie pomocy w nagłych wypadkach o wartości do 30 000 dirhamów (ponad 2700 euro). Dla dotkniętych rodzin.

Premier Maroka Aziz Ajanoush potwierdził, że rząd pracuje nad „dobrym rozwojem” tych operacji.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *