Od kiedy to święto jest obchodzone i kto je ogłosił?

Od kiedy to święto jest obchodzone i kto je ogłosił?

Pewien więzień wyjaśnia: „Zjadłem dobry obiad i powiedziałem do żony: ‚Ta ryba jest godna samego Jehowy’”. „Nie wiedziałem, że to bluźnierstwo”. Życie Briana. Scena ukamienowania więźnia pojawia się w filmie Monty Pythona – z humorem i bluźnierstwem – Co sto lat temu oznaczało wyrażanie opinii na temat przekonań religijnych?.

Niestety, w niektórych krajach nadal tak jest. the Niemożność otwartego mówienia o bogu lub przedmiocie sakralnym jest nadal karana. Czasami z karą finansową lub czymś poważniejszym: więzieniem lub karą śmierci. Wciąż pojawiają się skargi na ten czyn i katastrofalne wydarzenia, takie jak masakra Charlie Hebdo: 7 stycznia 2015 r. dwóch zamaskowanych mężczyzn weszło do biura tego francuskiego tygodnika satyrycznego i zabiło 12 osób.

Sobota 30 września to Światowy Dzień Prawa do Wiosłowania. ponieważ? Dobry Ma na celu zachęcenie poszczególnych osób do publicznego wyrażania swojego stanowiska Wobec różnych religii na całym świecie, a nawet pogardę dla nich.

Początki tego święta sięgają publikacji karykatur Mahometa w duńskiej gazecie Jyllands-Posten 30 września 2005 r., co wywołało wielkie kontrowersje. Po wydarzeniach w Danii… Inne media powtórzyły to samo na znak wsparciaCo zwiększa gniew środowisk ekstremistycznych broniących islamu. Podczas protestów przeciwko wydarzeniu na całym świecie doszło do kilku ataków terrorystycznych, w których zginęło ponad 150 osób.

Według Królewskiej Akademii Hiszpańskiej. Pojęcie to pochodzi od słowa łacińskiego WioślarstwoCo oznacza „bolesne słowo”. Jest to również termin używany do nadużywania lub obrażania czegokolwiek, co ma związek z religią lub tym, co ludzie uważają za święte.

[¡Blasfemia!: las películas a las que cayeron 'hostias’ de la Iglesia]

Centrum Śledcze poinformowało, że A Amerykańska organizacja działająca na rzecz promowania nauki, rozumu i wartości ludzkich. W rozmowie z L USA dziś „Nie staramy się urazić, ale jeśli ludzie czują się urażeni podczas dialogu i dyskusji, to nie nasz problem” – powiedział Justin Trottier, koordynator wydarzenia w Toronto. „Nie ma prawa człowieka do tego, aby się nie obrażać”. .

Od tego czasu na całym świecie odbywają się marsze z okazji Dnia Wioślarstwa. Pierwszy raport roczny za rok 2009 obejmował wystawę sztuki w Waszyngtonie i festiwal wolności słowa w Los Angeles. Również dzień kajakarstwa Było o tym szeroko dyskutowane w mediach społecznościowych Pisały o tym różne media. Niektóre grupy sceptyków przyjęły tę datę, aby walczyć z przepisami przeciwdziałającymi bluźnierstwu i opowiadać się za wolną myślą.

Kary za bluźnierstwo

W Hiszpanii przestępstwa na tle religijnym są karane. Artykuł 525 Kodeksu karnego uznaje bluźnierstwo za równoznaczne z „kpiną” z „uczuć”, „wyznań”, „przekonań” lub „obrzędów lub rytuałów” religijnych. Ten Ekspansja „doktryn” i „przekonań” w praktyce bardzo zbliża je do prawa o bluźnierstwieWedług interpretacji sędziego. Jest to również karalne w innych krajach europejskich, takich jak Niemcy, Austria, Finlandia, Włochy, Liechtenstein, Szwajcaria, Chorwacja, Czechy, Grecja, Litwa, Polska, Portugalia, Rosja, Irlandia i Ukraina, w prawie wszystkich przypadkach w formie kar pieniężnych.

W innych krajach bluźnierstwo jest karane bardzo surowymi wyrokami, takimi jak kary więzienia w takich krajach jak Iran, Nigeria czy Jemen. I Dochodzą do kary śmierci, tak jak ma to miejsce w Afganistanie, Pakistanie i Arabii Saudyjskiej. W sześciu stanach USA (Massachusett, Michigan, Karolina Południowa, Oklahoma, Pensylwania i Wyoming) nadal obowiązują przepisy dotyczące bluźnierstwa, choć rzadko są one egzekwowane. Wręcz przeciwnie, są kraje takie jak Holandia, które całkowicie zdekryminalizowały bluźnierstwo.

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *