Od miejsca narodzin Fernando el Católico do Compromiso: miejsca do odkrywania historii Aragonii

Od miejsca narodzin Fernando el Católico do Compromiso: miejsca do odkrywania historii Aragonii

W 1906, Chrześcijanie św. Jerzego pomogli gospodarzomProwadzony przez króla Pedro I z Aragonii, Odbić miasto Huesca w bitwie pod Alcoraz. Uratuje także księżniczkę przed śmiercią pożartą przez okrutnego smoka, który został zabity przez jego bohaterską włócznię. mity na bok, Co roku 23 kwietnia jego imię na nowo rozświetla Aragonia wśród ksiąg, goździków i wielkiej dumy z historii, która przechodzi z pokolenia na pokolenie. Jednak w całym regionie są inne odrębne postacie i miejsca, w których można się zanurzyć, aby poznać korzenie, legendy i historie.

Mays katolicki król

w Dwór rodziny Sadów Najsłynniejszy sąsiad urodzi się 10 marca 1452 roku Kiedyś spacerowałem ulicami Sos del Rey Católico: Niemowlę Don Fernando, przyszły następca tronu Aragonii. Ożenił się z Izabelą Kastylijską i oprócz korony Aragonii nosił na ramionach koronę tego regionu. B.Za jego dynastii ustanowiono Inkwizycję, a on był obiektem kilku prób zamachu Przypowieść o życiu katalońskiego chłopa, który miał zakończyć swoje życie w 1492 roku.

W 1717 roku Susa została stolicą Cinque Villas Ze względu na sławę, jaką to miasto osiągnie po narodzinach Fernando El Católico. Podkreślił również jego znaczenie jako strategicznego położenia między królestwami Aragonii i Nawarry, I za uprzywilejowaną lokalizację na Feliciana Rock. Na najwyższej górze zamek, a z drugiej początek getta w miasteczku Cinco Villas.

Miasto zostało ogłoszone miejscem historyczno-artystycznym w 1968 roku, a jego brukowane uliczki i średniowieczna atmosfera sprawiają, że trzeba je zobaczyć w Aragonii. Casa de la Villa (ratusz), f Pustelnia Santa Lucia lub wspaniały Kościół San Esteban. W Sos del Rey Católico powstała kolejna godna uwagi postać: Isidoro Gil de Jazz. Dlatego szkoła jego imienia jest kolejnym obowiązkowym przystankiem obok targu rybnego, Dzielnicy Żydowskiej i sali wystawowej poświęconej filmowi „La Vaquilla”, który kręcono w mieście.

KASPA

on pobiegł 1412 Kiedy W małym miasteczku w Bajo Aragon miał miejsce jeden z najważniejszych epizodów w historii Hiszpanii: zaangażowanie Caspe. Po śmierci króla Marcina I na mocy tej umowy wybrano kolejnego następcę tronu Aragonii. Niezwykły przypadek, który w czasach wojny i walki był prawdziwym przykładem porozumienia i dyplomacji. W tym czasie Zamek Bailiou, ikona miasta, został przemianowany na Zamek Zaangażowania, a miasto miało zostać na zawsze zapieczętowane wartościami dialogu i pokoju.

Nic więc dziwnego, że o Castillo del Compromiso to jeden z największych klejnotów Caspe. Pomimo tego, że do dziś zachowało się niewiele pozostałości, zamek czuwa nad miastem z wysokości jak przed setkami lat, służąc sąsiadom jako twierdza. W ostatnich latach przeprowadzono różne renowacje, które umożliwiły zwiedzanie zamku, a niektóre pokoje zostały przystosowane tak, aby można było ożywić część historii Caspe.

W Caspe podpisano Kompromis, porozumienie pozostawione przez negocjacje w czasie wojny.

Jednak w tym mieście w Bajo Aragon znajdują się również inne perełki, takie jak wspaniałe Kolegiata Santa Mariajeden z najlepszych przykładów gotyku w Aragonii, Klasztor San Agustín i House of Beatuilo Barberan, przykład budownictwa cywilnego w mieście. Wieża Salamanca, zbudowana w 1875 roku w kontekście trzeciej wojny karlistowskiej, góruje nad miastem na wysokościach i jest również obowiązkowa do zobaczenia.

Monsun

Wciąż na swoich ulicach Żyj pamięcią i śladami Joaquina Costy. Aragoński myśliciel i polityk urodził się w 1846 roku w Monzón, a stolica Cinca Medio zamieniła miejsce jego urodzenia w muzeum, w którym podróżuje po tej historycznej postaci. Poza wybitnymi (Jaime I z Aragonii był szkolony w Huesca) Pierwszą rzeczą, która przykuwa uwagę Monzón, jest imponujący zamek na wzgórzu.

uznany za pomnik o znaczeniu narodowymZamek został wzniesiony przez muzułmanów, a później stał się siedzibą Templariuszy Korony Aragonii. Mnisi-wojownicy ze społeczności świątynnej wciąż wydają się czuć wewnątrz zamku w centrum interpretacji, w którym się znajduje. Wieża Hołdu, Wieża Jaime’a I, Sypialnie i imponujący Kapitularz tworzą zamek, który Monzón ukrywa jak klejnot.

Myśliciel i polityk Joaquín Costa urodził się w 1846 roku w Monzón

Konkatedra Santa María del Romeral, Dom Pano, malowniczy Pałac Luzán czy Dom Zazurca Punkt w historycznym centrum Huesca. Najlepszym sposobem na odkrycie Monzón jest zgubienie się wśród jego brukowanych uliczek, wyobrażenie sobie ruchu sąsiadów w dzielnicy żydowskiej lub podziwianie ratusza, typowego pałacu renesansu w Aragonii.

Dzięki

Ramiro I, pierwszy król Aragonii, został śmiertelnie ranny na placu noszącym dziś jego imię w mieście Grouse. Według legendy bitwę tę stoczył młody mistrz Campedore, który walczył po stronie sojuszu muzułmańskiego i kastylijskiego. Jednym z najpiękniejszych miejsc w Graus jest otoczony kolorowymi arkadami Plaza Mayor, na którym znajduje się Ratusz, XVI-wieczny budynek w stylu aragońskiego renesansu. Inne przykłady jego bogatego dziedzictwa to Casa Bardaxí lub Casas Barón y Heredia, Pochodzący z XVIII wieku, z dziwnymi alegorycznymi malowidłami na fasadach.

Ramiro I, pierwszy król Aragonii, został śmiertelnie ranny na placu noszącym dziś jego imię w mieście Grouse.

Graus może być dumny z posiadania jednego z najbardziej wyjątkowych muzeów w Aragonii: Muzeum Ikon. To wyjątkowa wystawa wizerunków religijnych Wschodu i Zachodu, reprodukcje wizerunków różnych szkół i tradycji ikonograficznych z krajów takich jak m.in. Rosja, Kreta, Cypr, Grecja, Polska, Rzym czy Ukraina.

Kolejną ciekawostką Grausa jest jego obecność Joaquin Costa przeżył dużą część swojego życia Z tego powodu w centrum miasta można zobaczyć pomnik wzniesiony na jego cześć. Dodatkowo, jeśli jesteś na poszukiwaniach, będziesz w stanie znaleźć jedyne pozostałości murów miejskich: Bramy Chinchin, Linice i Barrow.

Botaye

w mieście Bataya, na południowy zachód od Jaca, Pochodzenie Korony Aragonii: Królewski Klasztor San Juan de la Peña. To idylliczne miejsce, w którym atmosfera jest magiczna i otoczona naturą, jest obowiązkowym przystankiem, aby zagłębić się w historię i korzenie społeczności. Opactwo zostało zbudowane na skale na początku X wieku i było pierwszą królewską świątynią w Aragonii, Ponieważ znajdują się tam szczątki niektórych pierwszych królów, takich jak Ramiro I czy Sancho I.

W mieście Botaya, pochodzenie Korony Aragonii: Królewski Klasztor San Juan de la Peña.

Starożytny klasztor z przedromańskim kościołem, Panteonem Szlachty i opactwem podkreślają romańską perłę Aragonii. Nowy klasztor powstał po okrucieństwie Pożar zniszczył wszystko w 1675 roku i o łąka san indalesio, Jest to imponująca budowla, która przykuwa uwagę zwiedzających.

najczęściej oglądane

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *