Odkryj najmniejsze domy na świecie

Najmniejsze domy na świecie otwierają drzwi do możliwości stylu życia Tańsze, łatwiejsze w utrzymaniu i mniej uciążliwe dla środowiska. Ponieważ oszczędza miejsce, staje się coraz częściej wybieranym przez ludzi na całym świecie. To ewoluujący trend, który ma swoje korzenie w poprzednich dekadach. W rzeczywistości od kilku lat architekci i projektanci starają się to osiągnąć Twórz mniejsze przestrzenie. Wystarczy pomyśleć o Le Cabanon autorstwa Le Corbusiera, 15-metrowej chatce zbudowanej w 1951 roku przez francuskiego architekta w Roquebrune-Cap-Martin jako prezent dla jego żony. Albo wysoki papierowy dom, który Shigeru Ban – japoński architekt, który zdobył nagrodę Pritzkera w 2014 roku – wybudował dla ofiar trzęsienia ziemi w Kobe: ma 16 metrów kwadratowych. Są też drapacze chmur i kondominia w Londynie, Nowym Jorku, Szanghaju, Tokio, Hongkongu i Sao Paulo, które zaczynają oferować coraz mniejsze mieszkania. Prawda jest taka, jak podano w księdze bardzo mały. Duże życie z ograniczoną przestrzenią (Gestalten, 256 stron, 40 USD) Projektowanie kompaktowych mieszkań jest bardziej ćwiczeniem w ocenie nowego stylu życia niż zadaniem zmniejszania przestrzeni.

W Polsce, a konkretnie w Katowicach, Studio Mistovia odnowiło 35 metrów kwadratowych typowego domu z lat 70., aby stworzyć iluzję większej przestrzeni. Studio ONI.

W tym Mikroarchitektura Nie tylko podstawowe rozwiązania pozwalające zaoszczędzić miejsce, ale przede wszystkim względy etyczne, ekonomiczne, środowiskowe i praktyczne. Chodzi o wybory i priorytety. Np. w mieście jest coraz więcej młodych ludzi, którzy decydują się na samodzielne mieszkanie i zamiast dużego mieszkania odseparowanego od wszelkich udogodnień, wolą małą przestrzeń w centrum miasta, a czemu nie, może nawet blisko swojego Miejsce pracy. Do tego dochodzą koszty i wysokie rachunki, prąd i gaz, które trzeba utrzymać. Krótko mówiąc, wynajmij lub kup mała sekcja W centrum miasta oferuje łatwy dostęp do wszystkich dobrodziejstw życia miejskiego. Od niskiego czynszu i bliskiego sąsiedztwa biur po najlepsze w gastronomii, kulturze i rozrywce. Mniej miejsca oznacza większą elastyczność w zakresie aranżacji wnętrz i więcej miejsca, aby stworzyć bardzo osobisty pogląd na życie. Na przykład w sercu Madrytu architekci ze Studio Hosos odnowili 46 metrów kwadratowych dla młodego lekarza, który mieszka samotnie, myśląc przede wszystkim o swoich potrzebach społecznych.

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.