Odmowa importu rosyjskiej szczepionki przeciwko Covid-19 Sputnik V do Brazylii – Prensa Latina

Taka operacja została odrzucona pięcioma głosami do zera. Wszyscy dyrektorzy postępowali zgodnie z opinią sprawozdawcy Alexa Camposa Machado i technicznymi obszarami regulatora.

Główne dyrekcje, z którymi się konsultowano, w przypadku leków i produktów biologicznych, produktów kontrolowanych pod względem zdrowotnym oraz inspekcji i kontroli sanitarnej, zaleciły kierownikom odrzucenie wniosku o przywóz.

Gustavo Mendes, dyrektor generalny ds. Leków i produktów biologicznych, wygłosił prezentację, która doprowadziła do głosowania.

Mendes stwierdził, że po raz kolejny jednym z „punktów krytycznych” jest zagrożenie bezpieczeństwa związane z tak zwaną replikacją adenowirusa.

Według niego te adenowirusy znaleziono we wszystkich badanych grupach Sputnik V.

Rosyjskie laboratorium potwierdziło w oficjalnych aktach dzisiejszego poniedziałku, że szczepionka była używana w 61 krajach i korzysta z niej ponad trzy miliardy ludzi.

„Droga Anveso, nie mamy czasu do stracenia: zacznijmy ratować życie w Brazylii” – błagała firma w eurazjatyckim kraju.

Nalegał: „Ratowanie życia jest ważniejsze niż bariery i polityka. Razem jesteśmy silniejsi”.

Analitycy wskazywali, że Sputnik V był kilka miesięcy temu celem międzynarodowej kampanii mającej na celu zdyskredytowanie go, której interesy Stanów Zjednoczonych i krajów europejskich nie są obce, mimo pozytywnych wyników osiągniętych w kilkudziesięciu korzystających z niego krajach. Wzmocnij jego populację.

W sobotę Brazylia zaszczepiła 41,4 miliona ludzi przeciwko tej chorobie: 28,9 miliona (13,68 procent z około 212 milionów populacji) otrzymało pierwszą dawkę i 12,4 miliona (5,90) porcji.

W Brazylii żyje do tej pory 391 936 osób i 14 milionów 369 000 423 osób zakażonych wirusem SARS-CoV-2 odpowiedzialnym za Covid-19.

/ ocs

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *