Odpoczynek w Burgos. Kobiety z różnymi językami i wspólne wysiłki: przedsięwzięcie

Odpoczynek w Burgos.  Kobiety z różnymi językami i wspólne wysiłki: przedsięwzięcie

15 kobiet z Unia Europejska. Niemcy, Polska, Grecja, Włochy. Różne języki, wspólny wysiłek: posuwać naprzód swoje firmy i pomysły biznesowe. Są częścią grupy 30 europejskich kobiet biznesu, które spędzą swój pobyt w Burgos w ramach europejskiego programu The Break, w którym uczestniczy Rada Hrabstwa Burgos za pośrednictwem Sodebur i Europejskiego Centrum Biznesu i Innowacji w Burgos (CEEI). Drugi raz.

„On możliwości biznesowych Dowiedz się, co zostało tutaj zrobione i ucz się z tego, odkryj inne kultury, znajdź możliwości i synergie z kobietami biznesu z Burgos, a najpiękniejszą rzeczą jest robienie tego z kobietami z perspektywy społecznej, które są zainteresowane wzmacnianiem pozycji i wzmacnianiem pozycji kobiet ” powiedziała Paola, Argentynka mieszkająca we Włoszech, która uruchomiła projekt technologiczny.

Dla Lucy, która pochodzi z Ghany, ale mieszka w Niemczech, miasto było odkryciem. „Przyjechaliśmy i pokochałam to miasto, wyglądało czysto i wesoło, podobało nam się jedzenie” — cieszy się, że tu jest. Przybyli w sobotę, gdy miasto pochłonęło tyle atrakcji Białej Nocy, ile tylko mogli. Inni pracujący dla firmy skoncentrowanej na świecie enologii mają jasny obszar, w którym mogą zacząć tkać synergie i być może w przyszłości relacje biznesowe.

W tej drugiej edycji programu ufundowanego przez pieniądze nowej generacji Jest on zintegrowany z planem odbudowy, transformacji i zwiększania odporności programu krajowego. Program jest organizowany przez Szkoła Organizacji Przemysłowej (EOI)Instytucja przy Sekretariacie Generalnym ds. Przemysłu oraz Małych i Średnich Przedsiębiorstw w Ministerstwie Przemysłu, Handlu i Turystyki. Aby go rozwijać, ma lokalne podmioty i za pośrednictwem których Burgos Sodepur i CEEIzostał wybrany jako region goszczący po raz drugi. Krajowy program sprzyjał komunikacji między 280 europejskimi bizneswomanami z hiszpańskim doświadczeniem, aw tej edycji zbliży się do 720.

„Celem jest otrzymanie wskazówek i porad, aby ulepszyć swoje przedsięwzięcia biznesowe, ale także zwiększyć synergię z kobietami biznesu w Burgos, poznać specyfikę firmy w Burgos i móc nawiązać współpracę”, powiedział dyrektor CEEI, José Vicentego Ordena. . W ten sposób odbywają się warsztaty zarządzania firmą, takie jak te, które odbyły się dziś rano w klasztorze św. Augustyna, a także wizyty i spotkania kulturalne.

Rodzaj działalności, którą muszą kontynuować podczas pobytu w Burgos, jest zróżnicowany. Od firm usługowych, doradczych i marketingu produktów takich jak wino, biżuteria, gry i wycieczki na terytorium… „Istnieją różne propozycje i jest dla nich interesujące obserwowanie, jak rozwijają się tutaj tego rodzaju branże, bez względu na zróżnicowaną skalę i różnorodność. wartość ich szkolenia”.

Prezes Sodibor, Lorenzo Rodriguez, zauważył, że grupa 30 kobiet biznesu odwiedzi prowincję Burgos i przedstawi wyzwanie. „Na tych spotkaniach stajemy przed wyzwaniem, jakim jest zmiana i ograniczenie problemu wyludniania się wiejskiego świata, tak aby podsuwali nam pomysły lub rozwiązania, które pojawiają się w ich krajach” – wyjaśnił wiceprzewodniczący Rady Prowincji Burgos .

Wsparcie CEEI

Wiceprzewodniczący Rady Prowincji Burgos Lorenzo Rodriguez zaapelował o wsparcie takich podmiotów jak CEEI. „Mam nadzieję, że CEEI pójdzie do przodu, nie możemy pozwolić sobie na luksus utraty go, jasno o tym mówiliśmy i mam nadzieję, że ci, którzy nas śledzą, są co do tego równie pewni” – dodał. Zwrócił uwagę, że praca centrum „jest ważna dla Burgos i prowincji, zwłaszcza ze względu na ich wiedzę na temat pozyskiwania funduszy europejskich”.

Działalność CEEI została zakwestionowana przez zespół rządowy Rady Miejskiej Burgos, który zdecydował się na pozbawienie środków finansowych tego organu, który dziś jest partnerem rady hrabstwa i Uniwersytetu Isabel.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *